• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini - pred otvaranje sezone 2013-2014

Started by vip-jahorina, 29 November, 2013, 14:56:28

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Stale

 bude ljudi na ®elji, ali dosadi svima nakon sat...




vip-jahorina

kako sam dobro, veoam dobro upucen u skoro sve sto se desava na Jahorini, imam potrebu da malo prokomentarisem ovo.

OC je najavio otvranje ski sezone za 13-15.12. i to je ok. Malo mi je tu zasmetalo sto sam to tek saznao od ljudi sa terena a ne iz OC-a. Govorim ispred firme koja je skoro 100% nositelj turisticke ponude Jahorine.
OC ponovo nije snasao svrsishodno da nam javi da je otvorenje tada i tada. Naravno, to nama nije problem, jer imamo ljude na terenu koji sve saznaju sa ili bez OC-a.

U utorak sam ja bio cijeli dan na Jahorini, aktivan, druzio se obilazio, gledao slikao i slucajno vidim druga na liftu Zeljo i priupitam ga o misljenu kad ce? On mi odgovori da ako ostane ovako vec moguce za sutra skijanje.
U tom trenutku me zove par ljudi da me priupita da su naculi da je sutra skijanje? Na netu nadjem u absolutno nebitnim faktorima izvjestavanja za Jahorinu da je najavljeno za srijedu skijanje?!?!

Opet veliki OC koji je bar dosada direktne partnere izvjestavao, je totalno zakazao. Vazno je da su u Banja Luci znali da se sutra na Jahorini otvara lift, a mi na Jahorini da nismo znali.
Kako mislis da neko ko radi tek tako trkne sa posla na Jahorinu i rislira otkaz na poslu? Da su bar 2-3 dana u naprijed najavili, garantujem vam da bi bilo bar 20-30% vise skijasa.

Eh sad ti meni JAHORINA13 i ostali koji mislite tako, objasnite ko je tu lud i bezobrazan?


Medjutim, kako su ingerencije cijele Jahorine presle dirktno na vladu RS-a, je u principu nesto najgore sto se nama ovdje moglo dogoditi. I zato imamo ovakve rezultata.
A jos nesto. Sutra ide kompletan nadzorni odbor OC-a koji inace je iz Banja Luke  X( na otvranje sezone na Kopaniku. Kako divan gest,  za ljudi koji su tu postavljeni jer njihove firme imaju nekog udjela jos iz stare drzave u OC-u.

vip-jahorina

Naravno da forumasi kao sto je BL koji ocigledno poznaje Jahorinu kao i ja Banja Luku (iako sam 5 puta godisnje u BL, smatram da pojma nemam), svima soli pamet, prica sta i kako mi treba ovdje da radimo.

Hoces da izvjestavamo kako je sve bajka, kako svi topovi su spremni i rade vec danima 24 sata dnevno? Kako nam je staza Praca osnjezena cijelu zimu?
Ili mozda da ti pricam price i poskidam kamere? Hoces da ti kazem da je staza super i kad je losa? Hoces da te lazem o visini snijega? O liftovima koji rade do 16.00 h i duze?
Hoces da te lazem o nocnom skijanju na Jahorini? Hoces da te lazem o ljudima koji dobiju plate svakih par mjeseci, da bi pri tome nadzorni odbor isao 3 dana na Kopanik?

Ja sam svoje fakultete i skole izucio tamo gdje su takvle lazi i demagogija nepoznanica. I kod mene ih nece biti. Iako zivim ovdje i zivim od Jahorine i turizma na Jahorini.
Od cega ti zivis? Isto od Jahorine?

vip-jahorina

Evo i danasnjeg izvjestaja sa staza u dva primjerka. Prvi je za BL i slicne:
Visina snijega je 80-100 cm, Tempretaura je -8. Vjetra nema, sunce sija i nocu. Sve radi, najkvlitenije skijanje je na Praci jer je snijeg kombinacija prirodnog i vjestackog.
Upravo sam provirio kroz prozor i vidio da topove jos uvijek rade, i radit ce cijelu noc.

Za sve ostale:
staze su za visinu snijeznog pokrivaca od 20-30 stvarno dobre, momci su ih odradili kako treba, naprvili su dobru podlogu i slijedci snijeg ce uciniti svoje. Kamenja skoro i da nema, travke i neka cudna rastinja prodiru na par mjesta po stazi, ali to ne predstavlja nikakav problem za skijanje. Rajska Dolina je bila samo za pozeliti. Skijasa je bilo malo ali ipak ih se kasnije nakupilo (oni sto su zbrisali ranije sa posla, jer juce nisu znali i bili su iznenadjeni).

Evo slika:




























Stale

¾ica nije ni otvorena u 9 sati, kako je najavljeno, nije ni ski-kasa radila nego se ljudi morali vraæati u Bistricu po kartu...

vip-jahorina

Snimio sam i dva fimica, ali nisam nosio kameru nego sam mobitelom snimio, ali se da vidjeti kakve su staze




BOJAN-BG


JAHORINA13

vip -jahorina nisam ni za koga rekla ni da je lud ni da je bezobrezan. To stoji da su tek uvece javili da ce otvoriti zelju , ali istotako nigdje ne procitah da je neko napisao da  bi mogao imati slobodne dane kad bi otvorili skijaliste.

Drugo ako mene ubrajas u one slicne meni izvjestaj nije potreban ja ustanem pogledam kroz prozor i imam izvjestaj. rr

vip-jahorina

 ole
nisam mislio konkretno na nekoga, osim na BL

A sad, kad si vec tu, bas mi je drago sto imamo i od tebe poneki izvjestaj   devil:(

DarkoN

eto obzirom na moj godisnji koji je vec davno isplaniran za neke druge aktivnosti  ja sam u subotu kao prvi moj slobodan dan na skijama samo ako staze prezive do tada. Svi koji ce da budu gore neka se jave ili na pp ili nekako drugacije da napravimo neko mini okupljanje na stazi. dosta je vise demagogije, svako ima svoje i neka se drzi toga. sto se mene tice ja odoh gledati top listu nadrealista  devil:( devil:( devil:(  (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

Sinke

Apelujem na clana BL da nastavi da bocka clana vip-jahorina, ako ce to da rezultira ovako kvalitetnim izvestajima, lepim fotogafijama i video zapisima  ;)).


pfc

Sta se desava sa nocnim skijanjem?  ludzatobom:(( ludzatobom:(( jel moguce da ce o.c i za to ispaliti? (head)

acixon