• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

KATASTROFA -Iskustvo sa Jahorine 21./24.februar 2013

Started by kuli1961, 24 February, 2013, 20:31:04

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Burli

Ti si ne¹to drugo, ti 'armonikom lijeèi¹ bol na estradi sve je la¾no, na estradi sve je fol...


HeAd

neki ljudi na ovoj temi su pomjesali i babe i zabe, a neki pojma nemaju kako je Jahorina izgledala prije samo tri godine...
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

skiDeki

Quote from: HeAd on 27 February, 2013, 15:10:00
neki ljudi na ovoj temi su pomjesali i babe i zabe, a neki pojma nemaju kako je Jahorina izgledala prije samo tri godine...
Bravo druze... mesto polaska sadasnjeg sestoseda na poljicama, pre nekoliko godina..
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

peroflero

Quote from: HeAd on 27 February, 2013, 15:10:00
neki ljudi na ovoj temi su pomjesali i babe i zabe, a neki pojma nemaju kako je Jahorina izgledala prije samo tri godine...

HeAd

slazem se, planina "raste" iz godine u godinu, to je cinjenica. Da nije tako, ne bi se vracali svake godine. I svi mi, koji se vracamo, najbolji smo ambasadori Jahorine ( sledecu sedmicu dolaze tri familije na iskljucivo moju preporuku, znaci vec preko trideset novih gostiju samo ove zime  (blush) ) - napravi oko Slo krug u radijusu 500 km, pa ces vidjet, sa kakvom konkurencijom sto se tice skijalista se bori Jahorina sa ocima Slo zimskog turista.

Dobro je, ma ne dobro, odlicno, da se ispostave one krasne stvari i iskustva. Da nema njih, nema turista. Ali, isto tako je potrebna i konstruktivna kritika. Ne da bi se neke ljude davalo u nista, nego iskljucivo zbog zelje, da se ide dalje, bolje, kvalitetnije. Vidim, ljudi vise manje imaju primedbe na stvari, koje nisu iskljucivo vezane za neke velike financijske uloske (prodavanje ski passa, odnos ljudi na zicama, nelogicno zatvaranje zica, oznake pruga...), pa do stvari, koje ne zna ili nece vlastnik (predviðam OC - popravite me, ako nisam u pravu) podici na visji nivo ( parkiralista, marketi...). Je..e se meni, koliko goriva trosi ratrak na sat, mene interesuje iskljucivo dejstvo, da su staze ureðene, ma koliko god snjega palo preko noci (ako matematika ne izaðe na pozitivu, ili si prejeftin ili nesto drugo ne valja ).

Zanimljivo, privatan sektor na planini (hoteli, kolibe, ski servisi, ski skole...) su iskreno gledajuci dva, tri koraka napred. Njihova ponuda, od smjestaja do hrane, komunikacija, profesionalnost itd sustigli su "opjevani zapad". Ne samo to, u mnogo cemu su ga i pretekli. Znaci, moze se, nema boljeg dokaza od njih. Sada, dali je to zbog privatnog kapitala - interesa, mozda zbog cinjenice, da se tu zna "gazda" i njegovi kriteriji rada..sasvim svejedno. Svoj posao mnogi rade vrhunski i u standardima jih treba pratit (OC i svi drugi).

Da zakljucim pozitivno: ðaba austrijancima sve po p.s.-u, dok slusam u svakoj birtiji na skijalistu svih sedam dana skijanja " Anton aus Tirol", priznajem, u Slo nesto nalik na "Neces ti meni ljuljat sise", a na Jahorini EKV, Azru, Indekse....uhhhh, sto volim ovu planinu...

HeAd

Smori me tema...ocigledno neki ne kontaju da ski pas od 40eura i od 15 nije isto i nece nikad biti...pa ko voli u Austriju za 40, a ko voli ovakvu Jahorinu za 15...ko voli pivo za 1,5 eur, a ko voli  za 6eur...sto bi rekao vip bujrum...sad zovem hotele za vikend mjesta nema....a bil bilo da je ski pass 42eura...ja licno mislim da bi sve bilo prazno i pored toga ako bi bilo utegnuto...
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

BL

Quote from: HeAd on 27 February, 2013, 17:22:03
Smori me tema...ocigledno neki ne kontaju da ski pas od 40eura i od 15 nije isto i nece nikad biti...pa ko voli u Austriju za 40, a ko voli ovakvu Jahorinu za 15...ko voli pivo za 1,5 eur, a ko voli  za 6eur...sto bi rekao vip bujrum...sad zovem hotele za vikend mjesta nema....a bil bilo da je ski pass 42eura...ja licno mislim da bi sve bilo prazno i pored toga ako bi bilo utegnuto...

Sad' bi se ja nadovezao al' mi smor.
Nego, predla¾em: "Peroflero za direktora OC-a". To je to. 

ch

@head
U pravu si 100 odsto!
Ali prije 3 godine nije postojala infrastruktura na Jahorini da bi se moglo ocekivati perfektno skijaliste.
Danas, sa novim sestosjedima i novim ratracima bi se to moglo itekako ostvariti, ali ipak nista nije napredovalo i zbog toga su ljudi ljuti i razocarani.
Ratraci neprave staze kakve bi mogli napraviti jer ce se potrositi puno nafte, guzve se prave jer sestosjedi ne voze onom brzinom kojom bi mogli jer ce se potrositi previse struje, na svemu se gleda da se sto vise ustedi.
Ali ipak se svodi sve na ono "koliko para toliko muzike".

kuli1961

Quote from: HeAd on 27 February, 2013, 17:22:03
Smori me tema...ocigledno neki ne kontaju da ski pas od 40eura i od 15 nije isto i nece nikad biti...pa ko voli u Austriju za 40, a ko voli ovakvu Jahorinu za 15...ko voli pivo za 1,5 eur, a ko voli  za 6eur...sto bi rekao vip bujrum...sad zovem hotele za vikend mjesta nema....a bil bilo da je ski pass 42eura...ja licno mislim da bi sve bilo prazno i pored toga ako bi bilo utegnuto...

I tih 15 EUR dnevno za ski pas, preskupo je za ono sto se nudi.
Ako je cilj da cijena ostane 15 EUR i da stanje ostane isto, onda ovi postovi nemaju nikakvog smisla. Kako god bilo, za definisanu cijenu ski pass/a, svi transporti moraju da rade, staze moraju biti sipeglane. Naravno, to ne vazi kada vremenski uslovi ne dozvoljavaju ili kado dodje do zaista nepredvidivog kvara ili potpuno neockivanog nestanka struje. Izgovori tipa "stednja struje i goriva" "nasa posla" "slaba plata" su nista drugo do potkradanje gostiju.

Usput, u AU, IT ili FRA visednevni ski pass NIJE 42 EUR dnevno,vec bitno nize, zavisno od skijalista. Najsvjeziji primjer-Kronplatz, Dolomiti/ 114 km savrseno utegnutih staza, 23 gondole, i XY 4 i 6-sjeda,,, povezes 3 staze i vozis 16 km u komadu, a 8 dnevni skipass je 246, znaci da je dnevno 30,75 EUR. Ali, svo vrijeme MOZES da skijas, ne zavisis od rezervoara goriva ratraka, ogroman besplatni parking-treba li reci da na njemu nema snijega? Ski pass je takodje SKIDATA, nema depozita, a kasa radi sve do 16,30 kada se skijaliste zatvara...

HeAd

Ti si onda sve svoje probleme rijesio pravac zapad, a ja se nadam da cu uspjeti na Jahorini naci smjestaj za vikend jer su svi hoteli popunjeni...eto toliko je gore lose :DD
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

Korisnik

http://www.kr-gora.si/en/skipass_pricelist_for_2012_13
30 evra dnevni....a visednevni moras da kupis sa slikom....
A ne vjerujem da je Slovenija top ponuda skijalista u evropi (ne kazem da ne valja,odlicno je, vec da mozda ima boljih)

kuli1961

Druze, skijanje je biznis!

Za hotelijere, vlasnike zice, kafane itd....A da je dobro -NIJE, da moze bolje za iste pare- moze!
Da je javasluk, nerad i beterluk- jeste i tu nema price.
A ni ja, niti bilo ko drugi ne rece da nece vise doci na Jahornu.

HeAd

Quote from: Korisnik on 27 February, 2013, 21:53:51
http://www.kr-gora.si/en/skipass_pricelist_for_2012_13
30 evra dnevni....a visednevni moras da kupis sa slikom....
A ne vjerujem da je Slovenija top ponuda skijalista u evropi (ne kazem da ne valja,odlicno je, vec da mozda ima boljih)
Bio prosle godine, snijeg padao...znaci na stazi prtina...rekoh pa zar je moguce da je prtina na stazi, a ja u europi..
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4


dr.zela

dajte ljudi... X(
bilo je vec dosta ovakvih i slicnih komentara,nema potrebe vise...smoriste sve oko sebe.
znamo svi kako bi trebalo biti ali se trebamo sjetiti i kako je bilo prije 6-7 god.
zakljucavajte ovo,napisano je dovoljno.