• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini 2013 - 4.dio

Started by vip-jahorina, 13 February, 2013, 13:33:21

Previous topic - Next topic

0 Members and 17 Guests are viewing this topic.

HeAd

Na ovom forumu nema mjesta politici, ko je bio dobar, a ko los vrijeme ce pokazati. Cinjenica je da smo dobili tri nova sestosjeda, nesto onih zirafa za vjestacki snijeg, dva nova ratraka i tko god je zasluzan za to ja mu se zahvaljujem, jer kad vidim da u regionu nije ulozena niti jedna marka, nama svima treba da bude saka puna brade.
Tema je:"Stanje na Jahorini"!
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

segi

Spustite loptu malo ili napravite pod forum "politika na Jahorini".
Mene najvise iritira na Jahorini kad dodje stoka,pojede cokoladicu,popije pivo-sok itd.pa onda to fino baci na stazu ili pored puta.
Prije 10 dana sam bio na Jahorini,zatvorile se zice i reko hajde da bacim koji krug po stazi i napravim koju fotografiju,krenuse ratraci da prave stazu i milina.Nije proslo 2 min.4-5 majmuna na motornim sankama,idu stazom gore dole,piju,bacaju flase,jedan me umalo ne udari kod naselja Sator.Poslije "stazom" ne mozes ni da hodas,dzabe ratrak,a smeca da ne pricam.
Te dvije stvari mi nikad nece biti jasne!!!
Kakav papak moras biti da divljas motornim sankama po tek uredjenoj stazi i kakav mentol da bacas smece gdje stignes na Jahorini.

mijat


segi

Naravno prijatelju,kucni odgoj je cudo!
Jedan poznanik,inace grk,kad dodje kod nas u goste i ide u prirodu,ponese flasicu i naspe vodu,ja kontam za pice,kad sluzi mu kao pepeljara,ne baca cak ni opusak,nego ga uredno pospremi u flasicu.
Ok razumijem ja omakne se nekom pa ispadne,ali ono sto ja cesto vidjam po citavoj Jahorini je da ljudi nepostuju prirodu,planinu.Krenes od Poljica prema Rajskim vratima,pored puta sve kese,ljudi jeli pili i samo bace tako usput,jbg neko ce pokupiti.Po stazi papirica,ski pasova,flasa,tacno im treba debele kazne naplatiti za to.
Ja recimo dodjem na Jahorinu,ponesem keks,uredno stavim u dzep,poslije u auto i bacim ambalazu u kontejner tek kad sam pred kucom.
A za motorne sanke mozemo posebnu temu napraviti,koliko ljudima idu na zivce i koliko je problema sa njima.

Korisnik


segi

Ja sam ljubitelj Jahorine,volim doci na Jahorinu,setati,fotografisati,druziti se sa ljudima i moj opsti zakljucak je da svako od nas,kao pojedinac moze uraditi mnogo na poboljsanju svih uslova na Jahorini.Od ne bacanja smeca po stazi i okolini nek se pocne-recimo.Pa do opominjanja pojedinaca koje vidite da bacaju smece.Jer malim gestovima se moze promjeniti kolektivna pogresna svijest da je cijela planina deponija,pa fikni gdje stignes kesu-flasu itd.
Moje misljenje naravno!


segi

Naravno,nikog ne kosta nista,da kad nesto pojede,popije,uzme smece i uredno baci na predvidjeno mjesto za to.
Naravno treba zaduziti neke ljude da naplacuju kazne.
Hajd recimo da mu je "tesko" ponjeti flasu da baci,jbg teska,kabasta,ali ispucanih ski pasova ima po poljicama koliko hoces!
Pa kad se taj problem rijesi idemo dalje,postoje peticije itd.
Davno VIP rece,kao pojedinac ne mozes nista sam,zato je tu VIP Jahorina zajednica,pa kad nas ima 18000-20000,onda mozemo nesto promijeniti.
Jer ipak svi volimo istu planinu!

Korisnik

Ova magla se ne dize nikako, ne sjecam se kad je ovako dugo bila spustena.

NexuS

Pozdrav za sve sutra stizem gore najvjerojatnije na skijama. U Nedelju sam bio ali  (snow) za*bao stvar sutra se nadam da cu da se iskijam i to na Poljicama  ludzatobom:(( ;)
Pozdrav iiz Kiseljaka !

jednostavan41

u petak sam gore,sta li ce biti,dosad sam samo jednom ubo dobar dan....
da znam - znao bi

JoVanSnoW

Jel stvarno to moguce da ce biti VEDAR I SUNCAN ovaj vikend a i dalje...kako bi bio haos....totalni

anan
Raja do ajaj

Big_DANE

Ko je gore za vikend ....ako me vidite ...vicite...Daneeeeeeeeeeeeeeeeeee ....... Bela jasa sa prugama...i crne pantalone.... SUNCE CITAV VIKEND...jos kad bi staze stegle.. jooooj! :)

JoVanSnoW

drecavo zelena jakna...vicite MILUNKA
Raja do ajaj

jednostavan41

sta je jutros, kamere zaledile, kako izgleda..... imal koga
da znam - znao bi