• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini - 3. dio

Started by vip-jahorina, 14 January, 2013, 11:46:46

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Radiohead

Quote from: jednostavan41 on 12 February, 2013, 09:49:57
Quote from: mijat on 12 February, 2013, 09:21:55
staze su bile sredjene i u subotu i u nedelju ALI JE NON STOP PADAO SNEG! Znaci, ratraci su sredili stazu oba dana. Dale, opusteno, ne palis se valjda na kurblu i guranje  (:smijeh: brera bi rekao da rdjavom .,

ja sam bio predprosli vikend,na praci se u nedelju moglo normalno vozit jer nije bilo magle,ali ratark nije proso ni jednom,slazem se da je snijeg poceo kasno padati i da nisu stigli ali.... svojim ocima sm gledao ratarke u 7 ujutro da se parkiraju i rade u mjestu cio sat 3 komada,za taj sat su mogli proc niz pracu,
USPUT SMISAO FORUMA I JESTE DA LJUDI KAZU ONO STO MISLE I FORUM ZATO I SLUZI DA BI SE POMOGLO UOCAVANJU NEDOSTATAKA, mada sam rekao da necu vise kritikovati nisam mogao ostati po strani jer se opet vraca onoj staroj navici nerad i javasluk,
ja ne zivim od jahorine i naletim kad uhvatim vremena da se malo opustim i uzivam, a ljudi koji zive od jahorine treba da svate da je vecina kritika upucena oc  samo pomoc njima da bi stanje bilo sto bolje i da bi imali vise gostiju, a ne iz neke zavisti-pakosti ili ti nekih drugih nebuloza
Slazem se u potpunosti, ali evo i na forumu ima dosta ljudi kojima je neka interna zajebancija vaznija od ovih stvari na koje ukazujemo,stvarno mi nije jasno da je nekome bilo super skijanje u nedjelju (u subotu je bila ona nevjerovatna magla)... Mislim mozda i jeste nekome pocetniku ko napravi 3 zice za cijeli dan,ali od hupsera SE NIJE MOGLO NORMALNO SKIJATU U NEDJELJU I TO SAMO ZATO JER NISU SREDILI STAZE! Bio sam cijeli dan u nedjelju i nije bilo cijeli dan padavina koje su mogle napraviti onakvo sr... po stazama, padavina ustvari i nije bilo!

mijat

ne znam o kakvoj zajebanciji pricas? Skijao sam i u subotu i u nedelju, malo su me bolele noge i sta onda? Skijalo je jos 2000 skijasa i samo pojedincima sve smeta. Da si me zvao da ti pravim drustvo u kafani ja bi dosao

Radiohead

Quote from: mijat on 12 February, 2013, 10:48:59
ne znam o kakvoj zajebanciji pricas? Skijao sam i u subotu i u nedelju, malo su me bolele noge i sta onda? Skijalo je jos 2000 skijasa i samo pojedincima sve smeta. Da si me zvao da ti pravim drustvo u kafani ja bi dosao
Nije stvar u tome vise, mislim da treba ''dici'' svijest na visi nivo i kod ljudi koji su odgovorni za stranje na Jahorini i kod samih skijasa. Ovdje trenutno govorimo o odgovornosti za stanje na stazama-tj odgovornim u OC-u  za staze, govorim da je bio fantazija dan i bas pola od tih ljudi - koji samo malo bolje skijaju, na sve i jednom 6sjedu na kojem sam bio pricalo je da su staze nesredjene i da je to ljudski faktor koji ne treba da kvari ugodjaj jer evo imamo sve sto treba za skijanje.
A za kafanu nije problme hug:(

Milos CTS

Koliko je izvodljivo da dva-tri Ratraka prodju u toku dana i ispeglaju staze za vreme skijanja npr. oko 12 kad vecina pauzira?

Radiohead

Quote from: Milos CTS on 12 February, 2013, 11:07:58
Koliko je izvodljivo da dva-tri Ratraka prodju u toku dana i ispeglaju staze za vreme skijanja npr. oko 12 kad vecina pauzira?
I mene je to uvijek zanimalo, znam da vani na skijalistima peglaju staze i tokom dana,na Jahorini bi to mozda bilo i lakse za uraditi..
Eto Pracu je lako zatvoriti na 30min oko 12-13, Olimpiki i Zeljo se ispeglaju za 10minuta, Poljice isto tako se mogu na smjenu ispegleati desna i lijeva strana, a mislim sve se moze kad ima volje, ali prije da ce reci ''Zbog sigurnosti skijasa to je neizvedivo, ili ratraci mogu raditi samo navece''...

Bjelasnica84

Evo neke lijepe vijesti za sve ljubitelje skijanja u BiH, nije vezano za jahorinu, ali ce se mnogi obradovat.

Danas je raspisan tender za sestosjed do heliodroma i cetvorosjed od heliodroma do vrha koji ce se na proljece praviti na Bjelasnici, vrijednost investicije je 16.000.000KM i nekako mi ova cifra izgleda previse, pa em zanima koliko je kostao zadnji sestosjed sto se rpavio na jahroini, sestosjed praca ?

Usput na Bjelasnici je preko noci palo preko 20cm snijega i jos zatrpava, pada li na Jahorini ?

raca

Quote from: Radiohead on 12 February, 2013, 11:11:52
Quote from: Milos CTS on 12 February, 2013, 11:07:58
Koliko je izvodljivo da dva-tri Ratraka prodju u toku dana i ispeglaju staze za vreme skijanja npr. oko 12 kad vecina pauzira?
I mene je to uvijek zanimalo, znam da vani na skijalistima peglaju staze i tokom dana,na Jahorini bi to mozda bilo i lakse za uraditi..
Eto Pracu je lako zatvoriti na 30min oko 12-13, Olimpiki i Zeljo se ispeglaju za 10minuta, Poljice isto tako se mogu na smjenu ispegleati desna i lijeva strana, a mislim sve se moze kad ima volje, ali prije da ce reci ''Zbog sigurnosti skijasa to je neizvedivo, ili ratraci mogu raditi samo navece''...

Kako gdje... u skupljim skijalistima, ima dosta alternativnih pravaca, pa zatvore jedan na 15, 20 minuta dok se ne sredi staza ili kritican dio staze, i otvore taj, zatvore drugi i redom. Nigdje ne peglaju bas u toku dana sve (skupo, tesko izvodljivo i nije bezbjedno) vec popravljaju kriticne djelove.

Ako je za utjehu u vecini srednjih skijalista (koja su veca i posjecenija od Jahorine, npr.) u Austriji, ne lome se bas pretjerano da peglaju staze.

Problem sa stazama na Jahorini nisu samo u tabacima, vec necemu sto se radi tokom cjele godine i prije i posle sezone... ali tu pricu smo vec milion puta pretresli...
Ko rano rani stazu netaknutu grabi.

Milos CTS

Pa i na Jahorini uvek imas alternativu na svakoj stazi.

E da kad smo kod alternative, zasto ne radi desna strana poljica (ona do srusenog objekta) tj. nije radila u Janauru ?

raca

Pa imas za vecinu... ali ono  8))
Ko rano rani stazu netaknutu grabi.

suncica

Eh sad meni je i subotu bilo super na skijanju ...naime, upraznjavali smo novu disciplinu 10 min skijanje ( sto ukljucuje i voznju zicom ) pa u kafanu dva sata, tako da smo obisli sve dobre kafane, poceli u rajskim vratima, pa royal, potom repusin do, pa zacarani dvori, i zavrsili u Peggiju..... i dosli sa skijanja u sest ..... i bio je super dan, jedan od boljih, da me budala ne spuca na stazi bilo bi vrh, ali ko zna zasto je i to bilo dobro .....

raca

Ja sam jos bolji... za takvo skijanje i ne placam ski pass... jednostavno prosetam do kafane
Ko rano rani stazu netaknutu grabi.

borisBP


Radiohead

Uh ovo je dobar snijeg,mokar +1 na Jahorini, sad samo da ga minus stegne i extra

md

"Pivom protiv trbu¹njaka!!!"
"Sportom protiv droge - Biciklom u Amsterdam!!!"

skiDeki

Ja se izvinjavam na OFF-u, svi zainteresovani mogu da se prijave za party koji ce se odrzati u subotu 16.02. posle skijanja.. U temi ispod imate detaljne informacije.. navalite :)

http://www.jahorina.org/forum/index.php?topic=1479.0
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...