• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini - 3. dio

Started by vip-jahorina, 14 January, 2013, 11:46:46

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Radiohead

Biæe dobrog skijanja danas,peglaju staze!

drgundrgun

Pozdrav svima!      Ratraci su  na  stazama... Bit  ce  skijanja   ole.

Korisnik

Sve zice rade, pise na oc sajtu, nema magle.... ja odoh!!

Big_DANE

Ne bi rekao da nema magle... al moze se skijati naravno! ;)  Uzivajte!

burkezg

Evo malo da opisem prosli tjedan...
Dakle dosli u nedjelju 27.1. u pansion Winter, platili smjestaj sve do jucer, 2.2.2013. Ni sam ne znam jel mi ovo bio 5. ili 6. put na Jahorini ali mislim da je bio daleko najbolji. Ne sjecam se da sam ikad skijao 5 dana u komadu (ponedjeljak-petak) na odlicnim stazama i po fenomenalnom vremenu. Ono sto se odmah primjeti jest da su se ove godine potrudili da stvarno malo bolje sredjuju staze. Bilo je snijega i proslih godina ali uvijek bi staze progledale i nije stimalo kako spada. Ove godine stvarno nemam zamjerki na staze. Jesu se jedan dan, mislim srijeda, pocele pretvarat u juhicu ali to je bilo zbog stvarno toplog vremena, da bi se do sutra vec stisle i bile odlicne. A vrijeme - fantazija! Sunce i bez vjetra, ma milina. Jos kada vam kazem da na planini nije bilo nikog, mozete zamislit uzivancije ;)
A sad malo drugih stvari kako mi padaju na pamet....ona ekipa sto radi na polaznim stanicama... stalno jedu (njih po 8 u kabini) i piju pivo na radnom mjestu, nekome mozda simpaticno ali nije bas primjereno dok jedan specijalac svaki dan prislanja svoj mobitel (!??) na mikrofon i pusta neku pjesmu, neku zavijusu, cijela planina se ori. Iz nekog samo njemu znanog razloga, njemu je to super, drzi taj mobitel uz mikrofon i smjeska se....
Ne bi bilo lose postavit na stupove na praci natpise HVALA STO NE BACATE SMECE jer ono je odvratno za vidjet. Cijelim putem prema gore, dolje limenke, kinder bueno, sva moguca ambalaza. Mozda bi bar malo utjecali na ljude...
Jedan dan sam snimio covjeka kako naplacauje parking gore kod Peggya na stazi a siguran sam da to nije bilo niti jedne godine. Cemu to? da otjeraju i ono malo ljudi koji dodju gore iz obliznjih mjesta, hoce potrosit neku paru i sad jos i parking da placaju. Ok da je to ociscen parking sa oznacenim mjestima sa tablom na kojoj pise da se parking naplacuje i po kojoj cijeni. Nigdje to nisam vidio.
Konobari standardno zamracuju lovu bez srama. Kako ja uvijek naletim na onog u rajskim vratima. Uvijek se nesto zabuni i uvijek na mom racunu i nikad na svoju stetu ;)
Piva u Peggyu, Jelen 0,33 4,5 KM. Previse, najskuplje na planini koliko sam ja nasao. Nije ni cudo da nikad manje ljudi nije bilo u Peggyu poslije skijanja. Navecer nikog! Za primjer, u pansionu je isto pivo bilo 2 KM, na vrhu u dvorima 0,5 za 3KM. U Royalu standarno u cjeniku postoji Jelen ali ga jos nikada tamo nisam popio jer ga nikad nema. Ostalo sve u Royalu super! E da, koliba Termag je meni osobno najljepse mjesto na kojem sam ikad bio. Prosao sam pola svijeta, nikad nisam vidio takvo mjesto i nigdje se nisam bolje osjecao. Znam, lako je uredit kad je budzet za uredjenje "koliko hoces". Tamo se pazilo na svaki detalj ali i oni ga malo jebu. Ima tocene pive ali samo 3dcl hahah a pola litre nema. Pa ja to ne vjerujem  :bravo::(
Samo da napomenem, sad se sjetih da sam zadnju vecer u donjem Peggyu uzeo Jelena i rakiju i da je na racunu pisalo 11,5 KM. Rakija 7 KM. Mene je izgubio za musteriju! A svake godine rucam na stazi i pijem...
Vratimo se na onaj parking...krenem kuci kad majstor stoji pored auta i kaze plati parking! Koji parking??? Bio sam parkiran dolje ispod Wintera, tamo kad se skrene kod Atomica dolje pa na zavoju ima jedan veci parking. Mislio sam da je to parking od pansiona - tako je bilo prosle godine. Nigdje table, nigdje obavjesti, neke cedulje, racuna - nicega! Izvuko covjek neku biljeznicu i kaze 30 KM. Nevjerojatno! Nije problem u placanju parkinga ali daj me obavjesti, daj mi cedulju, daj racun di se vidi koliko i sta placam. To isto nisam vidio nigdje ;) Kasnije sam saznao da ima i parking koji se ne naplacuje 100 metara dalje. Taj kao pripada drugoj opèini! O jebo te led....
Eto to je jedan mali osvrt od nutralnog promatraca  :)) Svima koji su sada gore zelim barem dio tjedna kakvog sam ja imao. Znam da vam je lose pocelo ali bit ce valjda bolje. Uzivajte i vidimo se iduce godine  (PIVA)

HeAd

Magle ko u prici, staze prtina, praca se i moza anan (snow)
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

DarkoN

prtina party. Magla promjenjiva. Praca bez magle. Pozdrav iz Rajskih vrata.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...


burkezg

Sto se klope tice da, Rajska su super, jeo sam od cezar salate pa do onog bifteka sa sumskim vocem ak se ne varam. Uglavnom sam tamo rucao. U zacaranim ni grah nije bio dobar, steta za Zacarane dvore, ludilo pozicija ali sanitarni cvor i klopa  ;((

Nichifor


suncica


HeAd

i pored padavina danas dobro skijanje ole
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

Gorio

a ja volim da skijam i kada veje sneg,samo da nije jak vetar...samo da ima snega (snow) (snow) (snow) (snow) (snow)

panjkov

Skijanje predobro danas...

Mozda mi neko moze objasniti - kako je moguce da u 11 sati parking iznad bebi lifta nije ociscen? Bilo je najmanje 15cm snijega na parkingu. Ne mogu da shvatim, ako u OCu znaju da je radno vrijeme skijalista od 9 ujutro kako ne mogu obezbijediti da parkinzi budu cisti barem od 9:30? Ista stvar mi se desila prije 10tak dana: Ako snijeg pada nocu, ujutro se na parking veoma tesko ulazi i barem 30% manje auta stane od predvidjenog kapaciteta.

Da, jos jednom da ponovim, skijanje super danas...

Nichifor

èak ni ironija nije uspjela :-)