• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini 2013 - 1.dio

Started by vip-jahorina, 06 December, 2012, 11:12:42

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

01xxx01

sta, i dalje nikakvih vijesti za ujutro?

pa dodje mi da idem spavati!

:X

Korisnik

Ne razumujem se u pravljenje staza, nemam pojma koliko slojeva treba da bi staze izdrzale do maja 2013, ali mi se sve cini da ima dovoljno snijega da se skija, proslih sezona ga je bilo daleko manje pa su se radile staze, i da nije problem u bilo cemu drugom nego u broju gostiju kojih sada nema na Jahorini (ko ce doci na planinu 07 decembra pred pocetak sezone "nako"). Problem je u tome sto bi sutra, ako bi se otvorile staze, dosli ljudi sa sezonskim kartama (a oni su vec platili, 250x350= cca 80000 hiljada KM  i nekolicina koji su iz okoline Jahorine)  zgulili staze za goste koji placaju dnevne, dvodnevne, trodnevne karte,ruckove, kafe, alkohol itd....
Al opet, ko nas je tjerao da se lozimo da ce biti sutra skijanja,

raca

Quote from: CrniZaharije on 08 December, 2012, 23:11:15
Niko nije obeæao skijanje ovog vikenda. Pustite ljude da rade nek spremaju staze. Imaju sedam dana da poka¾u da je  nepustanje ¾ica sedam dana prije imalo smisla. Kopaonik mora da otvori dve ¾ice jer je prodao arannzmane i najavio ski opening ovog vikenda a to sto æe na velikom dijelu staza biti oranje, niko ne pominje. Ne mogu se staze urediti sa 15 cm snijega.

Kopaonik to radi vec nekoliko godina unazad, najavi tri mjeseca ranije i ono.... zove se otvaranje sezone, niko i ne ocekuje vise... ali ono sto je poenta, najave i bude sigurno skoro kao porez u Americi. Prije dvije godine kad sam bio, krenuo sam iz Beograda u cetvrtak gdje je bila temperatura 16, 17 stepeni, kad smo dosli na Kopaonik pocelo je da zahladnjuje i uvece je pao snijeg od 5,6 cm...Cjeli dan su gruvali topove i pustili su KG, i bilo je skijanja, koliko toliko. Opet kazem otvaranje sezone... e sad pravim paralelu sa Jahorinom, ne vidim veliki problem da su upalili jedan ratrak i utabali Zelju ili stazu oko lifta Poljice i stavili neku cjenu cisto promotivnog karaktera da zivnu jedan vikend na Jahorini neocekivano.
Ko rano rani stazu netaknutu grabi.


Nerve

Haj, kolika je Jahorina planina...

BOJAN-BG

Ja sam ustao i idem da cistim auto od snega u beogradu je lom od vetra i snega samo neka pada a sledeci vikend na jahorini ima da bude neverovatan em snega preko glave em utabane dobro staze

majasamaja

Sa lica mjesta, snijeg i dalje pada, ima vjetra, magla do pola i hladno je. Ovo sve posmatrano iz apartmana sa pogledom na ogorjelicu.
(snow) (snow)

BOJAN-BG

Jos kad bi izmerila visinu snega izvestaj u potpunosti  austin:(

majasamaja

 :)) :)) :))
Ma balkonu 10-ak cm novog ali to nije mjerilo. Jos se ne usudim izaci napolje, unutra je toplije.

BOJAN-BG



serzinjo

majasamaja, poèasti nas kojom slikom. hug:(

borisBP



majasamaja

Quote from: serzinjo on 09 December, 2012, 08:52:37
majasamaja, poèasti nas kojom slikom. hug:(
Bice slika ali nista prije veceras, nemogu da ih uploadujem sa mobitela slab mi net
Snijeg i dalje pada a magla se spusta
Samo nek pada ole