• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini - u iscekivanje pocetka sezone

Started by Radiohead, 29 October, 2012, 09:04:23

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Korisnik

Quote from: raca on 14 November, 2012, 10:05:57
Quote from: Big_DANE_Almighty on 11 November, 2012, 01:23:02
Ne znam da li ste skontali ali OC JAHORINA je uredila i sredila njiov sajt... sad to ovako izgleda..... www.oc-jahorina.org




Fino odradjeno, bas fensi izgleda, jos da nabace web kamere :). Interaktivna mapa im je dobra.


A hoæe li se kaèiti na ove postojeæe web kamere ili æe mo¾da instalirati svoje, mislim oc-ove?

brera


Korisnik


vip-jahorina

Ja koliko znam su jos prosle godine stavljali neke kamere, mudjutim su one bile prelose za web pa su odustali od ideje. Da li su nesto novo stavili, cisto sumnjam.
Ne vjerujem da su u stanju odvojiti po 5-6.000 dolara ili eura za jednu kameru.

Big_DANE

Quote from: vip-jahorina on 14 November, 2012, 14:03:55
Ja koliko znam su jos prosle godine stavljali neke kamere, mudjutim su one bile prelose za web pa su odustali od ideje. Da li su nesto novo stavili, cisto sumnjam.
Ne vjerujem da su u stanju odvojiti po 5-6.000 dolara ili eura za jednu kameru.

5000e za jednu??? Malo mi to puno? 


raca

To kad sebi radis, domacinski, odaberes nesto pristojno za pristojne pare... a kad ide tender, to dodje, 5 hiljada funti. Mada ni to nije velika cifra kad se ima u vidu dobit od prometa i reklama. Vecina ljudi koji skija visi na ovim kamerama, balaveci kako je vrijeme cjele sezone.

Dobro su sve uradili, samo one 360 stepeni slike su mogli da slikaju kad su bile bolje staze, onako sve super, ali mozes i da zumiras braon fleke i kamenje po stazama. Nisu bas morali toliko da budu iskreni :)

Ko rano rani stazu netaknutu grabi.


Big_DANE

Naravno Zaharije da nisam...dje da me od toliko postena svijeta koji skija da me nadje.... kupio drugu jbg! Novu otplacivao 5meseci!


Big_DANE

Quote from: mijat on 15 November, 2012, 07:01:41
ja ti predla¾em dane da uzme¹ 100-ku ekser i nekako na èelo da fiksira¹ novu kameru koju si ponovo kupio ideea:(  (:smijeh:

vipova polovna kamera vi¹e vredi nego 3 nove koje si ti na¹ao za 1000 dolara

Hahahahahaah...tebi cu je prikacit tim ekserom na kagicu! : P 

Ne znam koliko VIPova kosta...ne odaziva se kolko si VIPe platio jednu gukni ....  (W) (W)

ova je ekstra kamera...  ludzatobom:((

Wide Dynamic Range with dynamic capture at HDTV 720p
Day/night functionality
Remote back focus capability
Multiple H.264 video streams
Power over Ethernet
Outdoor-ready with Arctic Temperature Control -40 °C to 50°C

itd...itd....

looka


vip-jahorina

ove kamere sa kojih vec godinama saljemo slike, kostaju toliko koliko sam napisao. Ovo su extremni uslovi, pa je potrebna dodatna oprema. Veci problem je odrzavanje. Po kameri svake godine oko $300-500.

O cijeni novog projekta, o kojem smo izvjestavali vec, a trenutno ga testiramo, ne bih bas govorio. Uglavnom, imat cemo kameru kakvu imaju samo najveci svjetski ski centri.
A onih prdavaca od kamera po par stoja, njih nema smisla postavljati vise.

vip-jahorina

Par novih informacija:

Na Ogorijelici su povecali kapaceitet skijasa na sta, postavljenjem dodatnih korpi. To je omoguceno jer je garaza u upotrebi i postavljeni su viziri (haube).
Tako ce umjesto dosadasnjih 2000, 6sjed prevoziti 3000 skijasa na sat. Kapacitet Poljica se ove sezone nece povecavati.
Garaza je skoro pri samom kraju. Na Poljicam nece postavljati haube.

Bez Prace, za sada Jahorina ima kapacitet od 11.500 skijasa/h (tako mi rekoce u OC-u. nisam racunao).

Radiohead

Bez Prace je tuga velika :SS i pola planine ce da fali ako tako ostane.....