• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Izgradnja 6sjeda Praca (Skocine)

Started by BL, 12 August, 2012, 21:47:18

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

brera

Sad su lijevo od Ogorjelice dvije ¾ice, a onda èe bit samo 4guz??? :SS

vip-jahorina

4sjed dolazi uz dva postjeca lifta (Zeljo i Olimpik).
Zasto nisu napravili medjustanicu? Mislim da je Brera vec dao odgovor  austin:(

Milos CTS

Ostace u funkciji valjda Olimpik i Zeljo, a glavni razlog odvojenih zicara je da bi Praca mogla da radi i kad duva jak vetar na gornjem delu planine (kao sto je bio slucaj prosle sezone kada je samo Praca radila)

brera




skiDeki

Lose propracena izgradnja prace (u odnosu na izgradnju predhodna dva sestoseda) vec pet dana nemamo nikakvu informaciju  ;((

Cedo, javi se ole
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

Big_DANE

Sta se desava VIPe sa tom SAJLOM...trebali su 6.novembra da rade...proslo 2 dana...jesu li je namontirali?

MilanP

Kolko sam ja saznao sajlu ce montirati u ponedeljak.....
Nije proverena informacija

raca

Izgleda da su presjekli sajlu, moraju sad novu cekati od dva do tri mjeseca.
Ko rano rani stazu netaknutu grabi.

Korisnik

Quote from: raca on 08 November, 2012, 15:31:42
Izgleda da su presjekli sajlu, moraju sad novu cekati od dva do tri mjeseca.

Sto su sjekli sajlu?!?!

vip-jahorina

hmmm,
dinamika gradjenja prethodna 2 6sjeda je bila drugacija. Na tom potezu imamo instalirane 2 kamere, aradilo se drugim intezitetom. Ako se sjecate, sve je iscekivano mjesecima (od maja-juna), a pocelo se tek tamo u oktobru, da bi se sve prilicno brzo zavrsilo.

Na Praci koja je, osim izlaza, dostupna samo nekim poludivljim teretnim vozilom; niti imamo kamere, niti ih je moguce postaviti. Da jest, vec bi tamo bila.
OC ovaj put se ne usudjuje davati nikakve procjene nit datume, zato sto ih je prosli put ovo skoro stolice kostalo. I kad kaze, onda je to "postoji mogucnost", "vjerovatno", "polazimo od taga da ce biti za predstojecu sezonu". Nisu sami sebi postavili rokove, a kako nikome ne odgovaraju, mogu raditi sta hoce.

Ostaje jos da propratimo postavljanje zice, sto nije nesto narocito, jer se prilicno lako i "besumno" postavlja, kao i trafoa.
Interesantnije ce biti "koliko dugo ce trajati faza testiranja". Evo vidimo da se topovi vec 3 godinu testiraju.


brera

Quote from: lakiluk on 08 November, 2012, 14:07:55
Kolko sam ja saznao sajlu ce montirati u ponedeljak.....
Nije proverena informacija
Nisu rekli koji ponedeljak... 3:(

Big_DANE