• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Izgradnja 6sjeda Praca (Skocine)

Started by BL, 12 August, 2012, 21:47:18

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.


Korisnik

Ocete da se penjete zicarom na Javorini, a ocete da bude po propisima....Pa jebem mu misa, nismo u kidcbilu!  austin:(

djmiros

Quote from: vip-jahorina on 19 October, 2012, 22:34:14
Quote from: CrniZaharije on 19 October, 2012, 21:29:45
ne da mi ðavo mira. kako 5 tona (jel ima toliko stub) mo¾e da stoji pod tim ugom?

hehe, nije problem stub sa svojom tezinom, nego sila koja djeluje na njega preko sajle  (PIVA) i smjer u kojem djeluje sila.

Sla¾em se da nije problem samo stub, nego rezultanta sila koje deluju u svim smerovima uzimajuæi u obzir i silu delovanja vetra kako na stub tako i na sajlu, odnosno najkritièniji sluèaj koji izaziva maksimalno optereæenje temelja. Zbog toga sam i postavio pitanje , odnosno da li je neko video koliki je temelj za ove specijalne(nagnute ) stubove. Po meni , kao laiku, oni bi trebalo da su minimalno 2,5x2x2 m (Dx©x©) a to je oko 10 m3 betona +armaturna mre¾a.

mijat


BL

Mogu misliti kako izgleda zivot kada stalno mislis "da li je ovaj most dovoljno jak da ga predjem, da li ce se ova zgrada srusiti kada udjem, sta ako se urusi tunel bas kada ja prolazim"? "Sta ako pukne guma na autoputu, zaleti se jato ptica u motor aviona, ... "? Mislim, izbor je ogroman. Mala greska i katastrofa.

Relax bolan, analiza svakog ugla na stubu (ili stupu) ne vodi nigdje. Pa, ljudi su to vec radili. 
 

Big_DANE

Quote from: vip-jahorina on 19 October, 2012, 20:24:24
duboko je prilicno, vidi se i na slikama u pocetku teme http://www.jahorina.org/forum/index.php?topic=1387.msg88784#msg88784.
Da ti ne objasnjavam statiku, ovdje ima kako pritiska tako i zatezanja, i to zavisi od stuba do stuba. Temelji od npr. 3 metra dubine dovoljni su da nose manje stambene zgrade ... a zatezanje se rjesava armaturom...


Hahahaha...bravo VIPE jesi objasnio vidi se da si gradjevinac :D  Sve je to ok ljudi nemojte biti smijesni! Upravo sam polozio METALNE KONSTRUKCIJE , sve je najboljem redu!  ideea:(  ole  (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:   anan anan

skiDeki

...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

Radiohead

Koja rasprava ole ,a vozili se na onakvon 2sjedu 30 godina (:smijeh:

brera

Pa i na 6guzu Ogorjelica je bar jedan "savijen" stub! Tik iznad su¾enja/prijeloma ili izpod Bijelog Javora. I stvarno je "savijen", ne zavisi od toga koliko si vrijemena proveo i rakija popio u Bijelom Javoru!!  (:smijeh: (:smijeh:

vip-jahorina

da, stub 5 je bio svaki dan "biti ili ne biti", ali nije bilo pametno o tome pisati. OC je po svaku cijenu to sprijecavao.

BL

Quote from: vip-jahorina on 21 October, 2012, 20:45:35
da, stub 5 je bio svaki dan "biti ili ne biti", ali nije bilo pametno o tome pisati. OC je po svaku cijenu to sprijecavao.

????

vip-jahorina


serzinjo


Vip se vratio sa GO  devil:(
:bravo::( za radove i slike. 

Nichifor

Quote from: BL on 21 October, 2012, 21:30:15
Quote from: vip-jahorina on 21 October, 2012, 20:45:35
da, stub 5 je bio svaki dan "biti ili ne biti", ali nije bilo pametno o tome pisati. OC je po svaku cijenu to sprijecavao.

????

i onda ja kao panièar  :X

DarkoN

Quote from: vip-jahorina on 21 October, 2012, 20:45:35
da, stub 5 je bio svaki dan "biti ili ne biti", ali nije bilo pametno o tome pisati. OC je po svaku cijenu to sprijecavao.
znaci ne smijemo pricati ni o onom sarafu na korpama sto sve drzi?
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...