• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Izgradnja 6sjeda Praca (Skocine)

Started by BL, 12 August, 2012, 21:47:18

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Filipino

A i na Poljicama se vidi dosta iskopane zemlje,valjda ce ubrzo dostici 6 met.dubine....

vranex

prijedlog : od iskopane zemlje napraviti 3-4 skoka za bord, na ivici poljica.. kad se urade zemljani radovi snow park je gotov.. a ako ga naprave na donjem dijelu poljica bice to super atrakcija!

vranex

evo i slikice

http://www.2alpes-snowpark.com/photos_news/27_04_12/snowpark-2alpes-2012.jpg

mislio sam nesta kao ovo lijevo, samo brezuljci mali za pocetnike, prilicno bezopasna zezancija a pokrenulo bi klince da treniraju, a raja odozdo moze gledati egzibicije i svima dobro.
to bi se moglo napraviti na neiskoristenom dijelu izmedju 2 ogranka Poljica, iznad Termaga..

serzinjo

prema Planu aktivnosti OC Jahorina, izgradnja snowboard parka je predviðena u 2014. godini, a za izgradnju i zasnje¾avanje parka je predviðeno 1.500.000 evra.
nisam sigurna na kojoj lokaciji je predviðena izgradnja tog parka, ali mislim da je vip ili neko drugi pominjao neki dio Praèe. lijevi ili desni :DD

DarkoN

Quote from: serzinjo on 13 September, 2012, 12:56:51
prema Planu aktivnosti OC Jahorina, izgradnja snowboard parka je predviðena u 2014. godini, a za izgradnju i zasnje¾avanje parka je predviðeno 1.500.000 evra.
nisam sigurna na kojoj lokaciji je predviðena izgradnja tog parka, ali mislim da je vip ili neko drugi pominjao neki dio Praèe. lijevi ili desni :DD
ako se dobro sjecam u pitanju je staza koja se sada ne uredjuje a ide pored jednosjeda na praci.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

mijat

ovi borderi bi vazda skakali  (:smijeh: èekajte samo, ostariæete i vi pa neæete moæi nogu da prebacite u kadi  (:smijeh:


Big_DANE

Opet ovde neko prozivanje bordera...mislim nema smisla.....zna se ko pravi hupsere i delje stazu....  (PIVA) (PIVA) (PIVA) (PIVA) (PIVA) (PIVA) (PIVA)

HeAd

╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

goghie

heh. trebate biti svjesni da æemo ipak, i kada nam naprave park, barem povremeno prozujati i izvan njega - èisto da nas ne zaboravite devil ali da ne idemo u off-topic, kako napreduju radovi?  :DD
I can go with the Flow...

vranex

kako je ovaj park predvidjen na Praci, nadam se da ne idem u offtopic.
milionipo eura za park je teska glupost, nema u BiH shapera ni strucnjaka koji bi to vodili kako dolici, niti ima dovoljno korisnika za tako nesta. Park se treba razvijati polako, iz godine u godinu i samim time i iskustvo sa odrzavanjem.
pametnije bi bilo sto prije krenuti u malom pa onda siriti, a ne bubnuti iznebuha neki dvorac u pustinji koji ce propasti za godinu dana.

Jedina po mom misljenju realna investicija tu su zemljani radovi i mali pomocni skilift posvecen parku, i to ne moze biti vise od pedeset hiljada..plus 4-5 sezonskih karata za ove sto ce odrzavati to i 500 km mjesecno po glavi za 4 sata posla dnevno.. i to bi bilo ekstra..



HeAd

ne treba spominjati ovu cifru od milion i pol...kad sigurno to ne kosta toliko...tako da je beze..., a nikad OC ne bi ni dao tolike pare za te vratolomije  (:smijeh:
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

farefare

narode zna li se kad ce biti u prodaji sezonske karte ....i kakve ce cijene biti .... anan

vip-jahorina