• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

stanje na jahorini

Started by pile007, 07 December, 2006, 13:41:43

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

mbaa

dali rade ¾ièare na Jahorini i dali ima dovoljno snijega za skijanje?


kuvana-noga

zdravo ljudi,cekam sneg cele godine i sada borba oko njega.....
u nedoumici smo da li da krenemo 20og ili ne.
ako neko zna nek nam kaze kakva je situacija od dvadesetog januara....

gabrijelos

OD IDUCEG TJEDNA ZIMA I SNIJEG  ;)

kuvana-noga

prvi dobar sneg eto nas.
pozdrav za sve na Jahorini

samuel

da li stvarno dolazi snijeg iduce sedmice.ne znam d li da dodjem u subotu ili ne ???

vip-jahorina

a sto nebi dosao?
snijeg za sada ima a i bice ga.....

djuka

VIP, sta znaci "ima snijega"? Je li ga dovoljno svuda ili su kriticni samo prevoji i izlazi sa zica ili ima kamenja svuda? Koje su staze bez kamenja? Ovo pitam jer procitah danas nekoliko postova na raznim forumima o jahorini od ljudi koji su se juce-prekjuce vratili i pisu uglavnom da nema snijega i da je kamenjar...

I ja sam planirao doci od 20-tog pa se sada razmisljam da odustanem nakon raznih negativnih komentara po pitanju kolicine snijega...

Kako ti se cini situacija ako vrijeme ostane ovako toplo i narednih dana - hoce li ostati sta do iduce nedelje ako ne padne novi?

vip-jahorina

staze su za sada ok. ima nekih koje su losije, ali uglavnom su dobre.
ja stvarno ne znam sto neki ciljano pisu o tome kako su staze lose.
ipak velika vecina je zadovoljna.

znaci za sada je ok. kamenica ima uvijek ( i na 2 metra snijega, jer se na prevojima on brzo sastruze).

djuka

hvala VIP. ma znam da su na jahorini prevoji i izlazi sa zica uvijek problematicni - skoro da sam odrastao na jahorini  :) - zato i pitam nekoga ko poznaje jahorinu, jer od turista na 7 dana ne mogu imati pouzdan info - mozda previse ocekuju, a narocito ove zime kad snijega nema ionako nigdje...

znaci da se sa pazljivim skijanjem moze vratiti bez ostecenih skija? kakvo je stanje u poljicama? - ovo mi treba zbog klinaca koji samo skijaju tamo

jahorina -rulez

ma ja san bila prin 2 dana na jahorini i super je...ima na nekim stazama kamenja i zemlje ali veæina staza je ok!

vip-jahorina

Quote from: jahorina -rulez on 16 January, 2007, 10:13:26
ma ja san bila prin 2 dana na jahorini i super je...ima na nekim stazama kamenja i zemlje ali veæina staza je ok!

ovo je iskren odgovor jedne stare gosce....
znaci ima tu i tamo kamenica, ali vecina staza je ok. bolje negos to ocekujete....

vip-jahorina

upravo sam napravio par zica, nisam bas pri nekom vremenu ali zbog silnih upita:
staze su puno bolje nego sto sam ocekivao. na samome vrhu na izlazu sa zice je malo otpuhano kao i na prelomima sto gledaju ka jugu.
za one sto neznaju to oko 0,1% od ca. 20 km staza. Inace staze su fantasticne, malo zaledjeno, suncano vrijeme.

osim toga, razgovarao sam sa ca. 20-tak nasih gostiju, medju njima i austrijancima koji su dosli ovdje da skijaju jer jedino mi u europi trenutacno imamo prirodni snijeg, svi su vise nego odusevljeni.

zbog toga sam odlucio da sve postove koji pricaju o losim stazama izbrisem i takve forumase iskljucim sa foruma.

znaci moja poruka vam je:
ko zeli doci na skijanje moze doci i iskijati se


magbet

znaci moja poruka vam je:
ko zeli doci na skijanje moze doci i iskijati se


Mozes li nam za svaki slucaj napraviti par fotki na tim stazama da i slikom vidimo to dobro stanje?
Vjerujem vam da nas obavjestavate iskreno ali mi danas brat javlja da ako sutra ne padne snijeg nece ni nositi skije na Jahorinu, a mi recite da li je bas tako sjajno?

split ski team

evo da se i ja javin. bija san na jahorini do 13-1 i ono gori je cudo, jer po danu je +5 bilo a po noci 0 a ujutro su nas staze docekale stvarno uredjene!!!!!! svaka cast. je da posli dva sata popodne triba pazit na prelomnicamaa sta se izderu najprije ali se moze skijat samo na jahorini i na ledenjacima. Zelin van skori snig i vidimo se za 15-tak dana opet. Samo ljudi koji dolaze gori prvi put pazite se uvatit ce te jahorinski virus i nikad se necete izlicit pa odma prekrizite druga skijalista.
Pozdrav iz Splita