• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

stanje na jahorini

Started by pile007, 07 December, 2006, 13:41:43

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Dzoni_bg

Dragi drugari i ski manijaci sa foruma,

Sve je bilo suvise lepo da bi bilo istinito... kad sam video jutros izvestaj VIP tima da ima 35-40 cm snega sve mi je bilo jasno... idem da se napijem `leba mi, kao sto rece neko godinu dana cekamo skijanje kad ono... Uzdam se samo u Jahorinu planinu jer ako tamo nema snega nema ga nigde. Moj kolega je pre 2 dana dosao iz Francuske kaze da je za deset dana procitao 2 knjige a skije nije ni raspakovao tako da nigde ruze ne cvetaju.
"Ulicna ski skola Beograda" krece sutra u ponoc pa sta nam Bog da i pridruzujem se svim optimistima koji gledaju  u nebo i ocekuju pahulje a takodje i ekipi koja apeluje da se smanjuje zagadjenje podhitno da ne bi moarali u Saharu na sand skiing.

Pozdrav svima i vidimo se gore.  ::)

bulares

Malo sam gledao prognozu na aerodromu Sarajevo, prognoziraju snjeg. Neka logika mi nalaze da oni ipak imaju tocnu prognozu jer ipak njima je to najbitnije za posao.
Ajd da mi svi ljepo ne panicarimo, doci cemo gore i bilo snjega ili ne posteno cemo se oblijati. :-)

Respect!!!

vip-jahorina

bez panike ljudi. snijag ima, staze rade, 35-40 cm nema veze sa stazama, jer tamo je utabani snijeg, koji se nece tako otopiti, bez obzira sta se desava sa ovih 35-40. veci je tu problem sa kamenicama kojih ima malo po stazama. zasto ih ima?
zato sto je to prvi snijeg. sad nam fali jos jedan da prekrije to, a da li ce ga biti 1 ili dva to nema veze.

Ovo sa francuskom i austrijom znam vec od prije. za sada ima na nekom glecerima u schwici snijejga kao i na cijeloj Jahorini.
Zasto bas na Jahorini?
sato sto smo jedna od najjuznih ski planina i jedina gdje su potukose mediteranska i kontinentalna klima na toj visini, pa je uvijek jako vlazno.

ove prognoze ze snijeg sa aerodrama u Sarajevu bi mogle biti istinite, jer ove moje se pomjeraju svaki dan unaprijed. Ali mi imamo "snijezni izvjestaj" koji dobivamo putem satelita i to samo pred padivine. do sada nas nisu nikad prevarile.
LJUDI, cim dobijem taj izvjestaj, javljam Vam. Do tada samo prognoze, ali bez brihge, skija se uveliko na jahorini.

hoj

LJUDI, SNIJEGA NEMA BAS NESTO, IMA KAMENJA PO STAZI..A AKO IH ODRZAVAJU KO INACE, NIJE DOBRO!!!!

rtabucic

Zdravo raja,extra dolazim iz suhe i nesnijezne austrije u BiH na skijanje...dobro ima malo i nova godina svoga,
ali prvobitno radi Jahorine;)
Sutra bi trebali stici na odrediste i da zapocnemo sa ludovanjem na skijama.
No ipak me zabrinjava 35-40cm, jer je nedavno taj nivo bio 50cm,pa se pitam kako tako brzo da opadne ako se navodno ne topi?

Ono sto mene ustvari zanima jeste koje su staze otvorene i na kojima ima NAJMANJE KAMENJA tj. koje su "zdrave" za skije.
Jer pretpostavljam da ima staza koje su ljeti prekrivene travom,znam da je Ogorijelica 1 i po najgorem bila glatka i bez kamenja...ali mozda grijesim?

Dragi VIP Team samo bih Vas zamolio da navedete "najsigurnije" staze i ja bih bio maksimalno sretan i radosna srca bih krenuo sutra!

Hvala Vam unaprijed!

PS: Da li rade Skocine?
if(!drunk){
   beer++;
}

hoj

MA, IMATE PRAVO..AKO NISTA DOBRO CEMO SE IZOPIJAT I ZABAVIT...


SubGate


http://wwwa.accuweather.com/world-forecast-15day.asp?partner=accuweather&traveler=0&locCode=EUR|BA|BK002|JAHORINA&metric=1

po ovoj prognozi ne pise se dobro skijanju.. cak i kisu najavljuju :(

jel ima jos negde neka dugorocna prognoza ?

bulares

Ljudi dajte zahebite te prognoze kaj predvidaju za 7 ili vise dana. Pa danasnji prognosticari neznaju pogoditi prognozu niti za drugi dan a kamoli za 7 dana unaprijed... :-)
Bit ce dovoljno snjega...



vip-jahorina

@BAJA
slazem se sa izrekom za Sarajevo i Jahorinu.
Ako pada kisa u Sa, onda je to snijeg na Jah.

A prognoze na  http://www.sarajevo-airport.ba/?otvori=vrijeme&lang=bos  se slaze sa nasim (manje vise) na http://www.jahorina.org/vrijeme.php

Pazite: Vi dolazite u subote, bice jeziva guzva, vi se prilagodite smjestaju, parkinzi....
U Nedjelju je cijela organizacija oko doceka nove godine i malo skijanja. onda navecer ludilo.
U ponedjeljak se budite a sve je zatrpano snijegom a i onako ste svi mamurni i jos uvijek pijani. Tako da ce oni hrabriji moci skijati u Ponedj. ami spavalice u utorak....

sto se tice Forum -party otvoreni smo za sve prijedloge.


bulares

Ja dolazim sa svojih 5 frendova i odsjedam u Peggyu. Za akciju smo svi definitivno.
Baja svaka cast na ideji...

Baja

Hvala,bar jedan se javio...
Nas dolazi 24 tako da...Bit èe san 30 bez problema,samo sto je trebamo doreèi sat i datum, valjda mjesto veè znamo(Peggy u ©atoru)...

Pozdrav svima  :o