• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini 2012 - 5.dio

Started by vip-jahorina, 20 February, 2012, 18:42:33

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

smjesko

ne znam da li da plachem ili da idem u kafanu da se napijem!!!

jednostavan41

Quote from: smjesko on 27 February, 2012, 15:56:20
ne znam da li da plachem ili da idem u kafanu da se napijem!!!
ma placi u kafani, najbolje
da znam - znao bi


segi

Quote from: vranex on 27 February, 2012, 17:16:14
nadam se da nisam off topic.. ali i ovo je stanje na Jahorini i ima informacija zasto neke staze nisu sredjene..objavljeno juce na RTIS

Hvala za tekst!


segi


otrov

smijesno .. oni staze rade jako kasno i sanke tad niko ne vozi, ali volio bih da je ovo slucaj pa da oni moraju da prodju stazu po 3 puta :)))))) i kako sanke mogu da uniste stazu kad su umanjeni ratrakt .. to nisu sanke to vama zaharije hoda po stazi i pravi rupe  :)))
share it with friend or two

gogo6309

posto jos ne postoj zakon koji reguliste taj problem ( a odgovorne su vlasti za donosenje zakona), tj, posto vlada bezzakonje onda je logicno da se tako moze  i odgovoriti na problem.

udri, razbij, unisti !

gogo6309

salu na stranu,  vidim da je voznja motornih sanki po uredjenim pistama zabranjena svugdje u svijetu.

imaju ipak posebna odobrenja i to je regulasano zakonom.

dobro je da ih ja manje po jahorini po stazama, zapravo ne bi ih smjelo biti nikako. svi znamo kako je neprijatno cuti motorne sanke kako se priblizavaju kad vozimo, pogotovo ako je slaba vidljivost, unisiti ti skijanje. jednom sam tako pao i imao sam povredu ramena koju sam vukao godinama i lijecio po banjama.

evo gledam  slicna situacija na sudu i minhenu: decko od 12 god naletio na sanke motorne ispod hanga.nije bilo signala. teske povrede kod decka. presuda odsteta od 100.000 DM za povridjenog.medjutim i decko je po zakonu FIS o skijanju djelomicno kriv, jer se mora voziti na vid tako da mu je odbijena 1/3 odstete. veca odgovornost je kod vozaca sanki.

segi

Quote from: otrov on 27 February, 2012, 18:26:35
smijesno .. oni staze rade jako kasno i sanke tad niko ne vozi, ali volio bih da je ovo slucaj pa da oni moraju da prodju stazu po 3 puta :)))))) i kako sanke mogu da uniste stazu kad su umanjeni ratrakt .. to nisu sanke to vama zaharije hoda po stazi i pravi rupe  :)))

:bravo::( :bravo::(
Zaharije,Zaharije...kvaris staze  (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:

jednostavan41

ima javasluka sa ovim sankama ali to nije ni 10 posto uzroka nesredjenosti staza,
ima li neko informaciju u koje vrijeme ratarci izlaze na staze i na koji nacin i po kom sistemu peglaju staze,
da znam - znao bi

skiDeki

Nisu sanke toliki problem...

Ratraci bukvualno lete po stazama, rade u mestu ispred svake kafane i nabijaju sate, rastrkani su po celoj planini, ne idu jedan uz drugi kako je to nekad bivalo!!
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

vip-jahorina

Hmmmm,
Ja sam danas skoro cijeli dan skijao i bar 5 puta sam se mimoisao sa sanka oc-a.
S druge strane je to opravdano, ali tek onog momenta kad ratraci odrade svoj dio posla KAKO TREBA, a ne da prodju TEK TAKO.
Meni je ovo supljak, a i s druge strane mislim da je problem sanki ubeliko rjesen.

Odradite staze kako treba, pa cemo ki krenuti u akciju protiv unistavanja staza.

A s druge strane, Kamco prozovi one sto vozaju sanke po stazama. Gosti iz Sl, CG i ostali ne voze po stazama

vip-jahorina

Evo mene u rajskim vratima vec 2 sata. Ratraci su preko puta prije 1,5 sat parkirali kod olimpika i veselje. Masine rade u prazno.
Puna mi je kapa te suplje price.