• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Blokirani Ski pas

Started by crni guja, 21 January, 2012, 18:19:40

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Hoæemo li dozvoliti da nas gaze papci ?

Hoæemo, i treba nas gaziti
1 (4.8%)
Mogu ali samo malo
0 (0%)
Samo mimo mene
0 (0%)
Nikad u ¾ivotu
20 (95.2%)

Total Members Voted: 21

MarijaBB

Quote from: sina on 22 January, 2012, 19:30:36
zbog jednog smijeska djevojke vrijedi izgubiti ski pas..nemoj da ocajavas. ;)

Sad joj trazi da ti da.................











Pare za novi pass :)

BL

Quote from: MarijaBB on 22 January, 2012, 17:16:21


Ovde je preksaj u pitanju, nije tu krivicni zakon nadlezan. Mada to nije ni bitno. Kazna je definisana, oduzmi ski pas, a moglo ti ga je zbog zloupotrebe oduzeti deseti dan skijanja, pa bi kazna bila jos veca. Koliko si skijao skijao, kupi neki drugi i sledece godine pametnije se ponasaj.

Ali realno, mi bi da nam neko sazvace hranu a da je mi pogutamo. To nam je kao naciji karakteristika. Da su nam rekli evo vam skijajte bez pasova, potpuno slobodan vertikalni transport, mi bi pitali sto ne griju sjedista, kad su vec predvidjena da se griju........
Jednostavno, procitaj "Jazavac pred sudom" i budi realan.....


Zasto oni prije 16 h napustaju prodajna mjesta pa ne mogu da vratim beskontaktnu karticu, je interesantnija tema.
Oni nama onemogucavaju da iskoristimo nesto na sta u se obavezali samom prodajom sa kaucijom. E to se niko u OC ne pita, i ne svrbi ih guzica zbog tog.

Quote

+ 1. Za sve.

crni guja

Quote from: sina on 22 January, 2012, 19:30:36
zbog jednog smijeska djevojke vrijedi izgubiti ski pas..nemoj da ocajavas. ;)

Ma super, meni se nasmijala usla sa drugim na dvosjed. A mene OC opalio po usima.
Hahaha, trebao sam otici u kladionicu i odigrati 12 prelaza da razbijem maler . (guz)

vranex

Quote from: BL on 22 January, 2012, 20:59:16
Quote from: MarijaBB on 22 January, 2012, 17:16:21


Ovde je preksaj u pitanju, nije tu krivicni zakon nadlezan. Mada to nije ni bitno. Kazna je definisana, oduzmi ski pas, a moglo ti ga je zbog zloupotrebe oduzeti deseti dan skijanja, pa bi kazna bila jos veca. Koliko si skijao skijao, kupi neki drugi i sledece godine pametnije se ponasaj.

Ali realno, mi bi da nam neko sazvace hranu a da je mi pogutamo. To nam je kao naciji karakteristika. Da su nam rekli evo vam skijajte bez pasova, potpuno slobodan vertikalni transport, mi bi pitali sto ne griju sjedista, kad su vec predvidjena da se griju........
Jednostavno, procitaj "Jazavac pred sudom" i budi realan.....


Zasto oni prije 16 h napustaju prodajna mjesta pa ne mogu da vratim beskontaktnu karticu, je interesantnija tema.
Oni nama onemogucavaju da iskoristimo nesto na sta u se obavezali samom prodajom sa kaucijom. E to se niko u OC ne pita, i ne svrbi ih guzica zbog tog.

Quote

+ 1. Za sve.
ocito vam sve odgovara kako stari stoje, pa sta dalje da objasnjavam.
nadam se da cete zadrzati tu poziciju ako se jednog dana nadjete u slicnoj situaciji, ja necu.
a ukoliko mi ne vrate sezonski idem na bjelasnicu, bliza mi je iz I.Sarajeva nego Jahorina..a tamo je vec otisla gomila bordera sto su prosle godine imali problema na Jahorini.
naravno sve cu pokusati da ovo rijesim, ima li jos ko na forumu sa ovim problemom, pored mene i crnog guje?

vip-jahorina

postoje i ostali, ali oni su vec rjesili svoje probleme  (:smijeh:

bang

pricaju da je danas oduzeto pet sest ski pasova ..... ??? ??? ??? ??? ??? ???

crni guja

Ipak uz sva podjeljena misljenja ovde treba da se jave svi koji imaju problem sa BLOKADOM SKI PASS-a.
(lift)

trass

crni guja

Lako je davati savjete i biti demagog a ne djelis problem sa nekim.

:bravo::(

crni guja


crni guja


vranex

druze hocemo li praviti neko zajednicko pismo oc-u?
traziti da se ublazi kazna i uvazi cinjenica da je kazna predrasticna, a da smo za gresku spremni platiti u nekim okvirima koje mozemo dogovoriti sa OC.

ako imas spisak ljudi i kontakte, mozemo poceti odmah, pa ko se naknadno doda u redu je,

mislim da je najveca mogucnost da isposlujemo neku manju ,razumniju kaznu. time bi OC zadrzao efekat zastrasivanja i jos zaradio, a mi nastavili da skijamo i idemo na Jahorinu.
to bi po nekim ekonomskim principima bila win-win strategija, ali sad to i podrazumijeva logican pristup sa obje strane kojima je u interesu naci najbolje moguce rjesenje.

naravno, ukoliko ne prodje namjeravam se boriti svim sredstvima, ima tu dosta stvari koje nisu po zakonu uradjene (in primis nije mi nikakvo rjesenje uruceno, a time mi je uskraceno pravo na zalbu, i jos dosta stvari koje cu zadrzati za zalbu jer ne valja ni otkriti sve argumente u startu). naravno i cinjenica da "preskakac" nije kaznjen a ja jesam, a da je taj isti cijeli dan nastavio neometano u svom pohodu, ne ide na cast OC-u.
oni su htjeli ustediti na obezbjedjenju, do prosle godine bi istog zaustavili i mirna bosna.
koroman mi je spomenuo i da su stampali 50.000 flajera sa upozorenjem ali ja to nisam ni vidio ni cuo.

i ja se pridruzujem naravno apelu OC-u (opstepoznato je da citaju ovaj nas forum, sto je i logicno jer je najznacajniji izvor informacija o desavanju na planini) da razmotre ponovo situaciju i razgovaraju sa nama. odluke nisu sveto pismo i sve se da premostiti i rijesiti ako postoji volja.

ako nas se prikupi nekoliko, zakazacemo sastanak i otici sa nasim prijedlozima, ako ko nije odavde mozemo dogovoriti neku vrstu punomoci i slicno..










crni guja

Quote from: vranex on 23 January, 2012, 11:37:44
druze hocemo li praviti neko zajednicko pismo oc-u?
traziti da se ublazi kazna i uvazi cinjenica da je kazna predrasticna, a da smo za gresku spremni platiti u nekim okvirima koje mozemo dogovoriti sa OC.

ako imas spisak ljudi i kontakte, mozemo poceti odmah, pa ko se naknadno doda u redu je,

mislim da je najveca mogucnost da isposlujemo neku manju ,razumniju kaznu. time bi OC zadrzao efekat zastrasivanja i jos zaradio, a mi nastavili da skijamo i idemo na Jahorinu.
to bi po nekim ekonomskim principima bila win-win strategija, ali sad to i podrazumijeva logican pristup sa obje strane kojima je u interesu naci najbolje moguce rjesenje.

naravno, ukoliko ne prodje namjeravam se boriti svim sredstvima, ima tu dosta stvari koje nisu po zakonu uradjene (in primis nije mi nikakvo rjesenje uruceno, a time mi je uskraceno pravo na zalbu, i jos dosta stvari koje cu zadrzati za zalbu jer ne valja ni otkriti sve argumente u startu). naravno i cinjenica da "preskakac" nije kaznjen a ja jesam, a da je taj isti cijeli dan nastavio neometano u svom pohodu, ne ide na cast OC-u.
oni su htjeli ustediti na obezbjedjenju, do prosle godine bi istog zaustavili i mirna bosna.
koroman mi je spomenuo i da su stampali 50.000 flajera sa upozorenjem ali ja to nisam ni vidio ni cuo.

i ja se pridruzujem naravno apelu OC-u (opstepoznato je da citaju ovaj nas forum, sto je i logicno jer je najznacajniji izvor informacija o desavanju na planini) da razmotre ponovo situaciju i razgovaraju sa nama. odluke nisu sveto pismo i sve se da premostiti i rijesiti ako postoji volja.

ako nas se prikupi nekoliko, zakazacemo sastanak i otici sa nasim prijedlozima, ako ko nije odavde mozemo dogovoriti neku vrstu punomoci i slicno..











Apsolutno, trenutno sam u fazi prikupljanja imena svih O©TEÆENIH kupaca karata.
Ubrzo æemo ovdje postaviti kontakt telefon za javljanje.

vranex

mozemo napraviti i listu argumenata..

npr zasto sam ja zaduzen da pazim da se neko ne provuce za mnom.. i sta da radim u tom slucaju? da se tucem? ako vec traze da zavodim red na skijalistu trebali  bi i da me naoruzaju :D

meni su oni iz kucice na stazi rekli da oni vise nisu zaduzeni za karte i da to ide preko one centrale gdje su monitori.
znaci onaj ko preskace nece biti zaustavljen, a mi sa sezonskim cemo platiti za sve..

Radiohead

Ev jos jednog prevarenog stedise  3:(
Tesko da cemo ista dobiti, mada mislim da Koroman se bas ne zjb sa ovim, vec mu ona sekretarica sve to odradi.
Znate sta meni nije jasno
Ako je mene uhvatila kamera sa tudjim ski pasom (pod punom zimskom opremom, brile, sal, kapa-dakle lice se uopce ne vidi) a visina osobe na koju glasi ski pas je ista kao i moja- Kako mogu ustanoviti da sam to ja, mislim nije me niko legitimisao,cak ni prijavio -  pa cak i da je zensko u pitanju????

vip-jahorina

Ja cesto skijam u drugoj opremi i bas me zanima da li bi mi neki pametnjakovic zablokirao kartu pod tim izgovorom. Sve je to nezakonito.
Ja kazem da sveranje nije rjesenje, ali i ovakvih stavri ima, zato se svaki pojedinacni slucaj mora rjesiti na kulturan nacin. Ili mozda ako bas zeli nekulturan, ima ih koji su uvijek spremni na takav odgovor.

Ko se sverao, ima jedno upozorenje, a za sev ostale mora se rjesiti od slucaja do slucaja. Ili mozda OC misli da zivimo na divljem zapadu?