• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Blokirani Ski pas

Started by crni guja, 21 January, 2012, 18:19:40

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Hoæemo li dozvoliti da nas gaze papci ?

Hoæemo, i treba nas gaziti
1 (4.8%)
Mogu ali samo malo
0 (0%)
Samo mimo mene
0 (0%)
Nikad u ¾ivotu
20 (95.2%)

Total Members Voted: 21

crni guja

Quote from: MarijaBB on 22 January, 2012, 10:18:24
Quote from: crni guja on 21 January, 2012, 21:39:39
Stvar je u sledecem,
prilikom kupovine karte niko od zaposlenih u OC koji su zaduzeni za prodaju karata nije vas upoznao sa pravilima koristenja sezonske karte a sto su bili duzni po zakonu.
Sta Perica znas sta je zloupotreba karte?  :)

Ti znas ta je po zakonu sta nije........

Druze, imas nesto sto se zove obligacija, i ugovor, i nastajanje ugovorne obaveze kupovinom robe ili usluge.
Ti kao kupac si duzan da poznajes svoja prava i obaveze, a ako si dao novac i uzeo racun za pass, po obligacijama to znaci da si sklopio ugovor. A to sto si ti neinformisan, nije do njih.

Ako si mucko, mucko si.

Nisi bas ovo najbolje sklopio, lijepo si u pocetku krenuo.
Ugovor je izraz obostranih volja, obije strane treba da su saglasn.
puf:)
ZOO je malo slozeni zakon, jer se ovo moze tretirati i kao Prevara po Krivicnom zakonu RS.

:o :o :o :o :o ole

crni guja

Quote from: vranex on 22 January, 2012, 14:15:35
ali zar i OC i ja ne bi bili dobri kad bi me u slucaju zloupotrebe kaznili nekoh 50,100 km . tako meni vrate sezonski a njima 100km u padze i sve sretni
ovako ja zbog lika sto je prosao sa mnom ne skijam, oni nemajju tih 100, a dogodine odoh na bjelasnicu..

Apsolutno te podrzavam po ovom pitanju, prvo da ide kaznica od 50 KM, pa 100 KM i onda blokada karte !!!!
Ali prije svega mora ici upozorenje i upoznavanje sa naèinom koristenja karte !

;)

kasper79

Quote from: crni guja on 22 January, 2012, 17:03:03
Quote from: vranex on 22 January, 2012, 14:15:35
ali zar i OC i ja ne bi bili dobri kad bi me u slucaju zloupotrebe kaznili nekoh 50,100 km . tako meni vrate sezonski a njima 100km u padze i sve sretni
ovako ja zbog lika sto je prosao sa mnom ne skijam, oni nemajju tih 100, a dogodine odoh na bjelasnicu..

Apsolutno te podrzavam po ovom pitanju, prvo da ide kaznica od 50 KM, pa 100 KM i onda blokada karte !!!!
Ali prije svega mora ici upozorenje i upoznavanje sa naèinom koristenja karte !

;)
Da si bio malo pametniji, sad bi skijao umjesto što surfaš!!! 8)
Preuzeo si rizik, budi spreman onda preuzeti i odgovornost...

vip-jahorina

Quote from: kasper79 on 22 January, 2012, 17:07:06
Da si bio malo pametniji, sad bi skijao umjesto �to surfa�!!! 8)
Preuzeo si rizik, budi spreman onda preuzeti i odgovornost...

haha, dobar fazon ...
Ipak:
Po zakonu nako ko kupuje ski pas mora biti upoznat sa pravilima koji vaze oko kupnje. Jer kupnja nije nista drugo nego sklapanje ugovora.
Cisto preusmjeravanje na internet ili sajt oc-jahorine nema nikakave veze i nije vazece.
Vidim da je 4you stavio link ka http://oc-jahorina.com/images/stories/baneri/SKI.pdf gdje se mogu vidjeti pravila pod kojima se koristi skipas.

Zato ljudi postoje sudovi, pa vi vidite. Ja nebi dugo cekao, upozorio bi par puta, i onda na sud. ©alabajzerstvu OC-a se mora stati u kraj.

MarijaBB

Quote from: crni guja on 22 January, 2012, 16:59:19
Quote from: MarijaBB on 22 January, 2012, 10:18:24
Quote from: crni guja on 21 January, 2012, 21:39:39
Stvar je u sledecem,
prilikom kupovine karte niko od zaposlenih u OC koji su zaduzeni za prodaju karata nije vas upoznao sa pravilima koristenja sezonske karte a sto su bili duzni po zakonu.
Sta Perica znas sta je zloupotreba karte?  :)

Ti znas ta je po zakonu sta nije........

Druze, imas nesto sto se zove obligacija, i ugovor, i nastajanje ugovorne obaveze kupovinom robe ili usluge.
Ti kao kupac si duzan da poznajes svoja prava i obaveze, a ako si dao novac i uzeo racun za pass, po obligacijama to znaci da si sklopio ugovor. A to sto si ti neinformisan, nije do njih.

Ako si mucko, mucko si.

Nisi bas ovo najbolje sklopio, lijepo si u pocetku krenuo.
Ugovor je izraz obostranih volja, obije strane treba da su saglasn.
puf:)
ZOO je malo slozeni zakon, jer se ovo moze tretirati i kao Prevara po Krivicnom zakonu RS.

:o :o :o :o :o ole

Ovde je preksaj u pitanju, nije tu krivicni zakon nadlezan. Mada to nije ni bitno. Kazna je definisana, oduzmi ski pas, a moglo ti ga je zbog zloupotrebe oduzeti deseti dan skijanja, pa bi kazna bila jos veca. Koliko si skijao skijao, kupi neki drugi i sledece godine pametnije se ponasaj.

Ali realno, mi bi da nam neko sazvace hranu a da je mi pogutamo. To nam je kao naciji karakteristika. Da su nam rekli evo vam skijajte bez pasova, potpuno slobodan vertikalni transport, mi bi pitali sto ne griju sjedista, kad su vec predvidjena da se griju........
Jednostavno, procitaj "Jazavac pred sudom" i budi realan.....


Zasto oni prije 16 h napustaju prodajna mjesta pa ne mogu da vratim beskontaktnu karticu, je interesantnija tema.
Oni nama onemogucavaju da iskoristimo nesto na sta u se obavezali samom prodajom sa kaucijom. E to se niko u OC ne pita, i ne svrbi ih guzica zbog tog.

vranex

samo taj sto je dobio sezonski nazad se preziva koroman, ahaha bas me zacudi

a sto se tice price da su u pravu jesu, iako nismo mijenjali nego je lik "preskakao" za mnom.ja sam kaznjen a on ne.
sa druge strane ponavljam da nije fer da je meni kazna 275 KM a nekom drugom 18 i manje KM..

u italiji su me zaustavili i opomenuli jednom kad sam imao sezonski od druga. i mene i jednog lika sto je imao sezonski od cure. poznajem gomilu ljudi koji bordaju gore i nikad u ovoliko godina nisam cuo za nikoga da su mu oduzeli sezonski. poneka opomena ili neka suspenzija nakratko i to je to.

a svake godine su mi slali postom cestitke i opise onoga sto su radili na planini njihovih planova sa istom, toplo mi zahvaljivali zato sto sam svoje pare dao njima i zato sto sam godinama dolazio i pozivali me da opet dodjem i davali neki poklon sa planine.. staze su uvijek bile dobre, osnjezavala se cijela planina vec od 2006te, bila su 4 snowparka i 45km staza. a desilo se i da bude ruzno vrijeme i da nam vrate pare od karata ili daju karte za iduci put. iako izmedju dva mora i mnogo toplijom klimom skijao sam duplo duze nego na Jahorini zahvaljujuci topovima.
otvarali su u u 9 a zadnja zica u 4.15, ali cesto se znalo malo produziti kad je bilo ljudi.
imao sam besplatan autobus svakih 20 min od naselja gdje smo iznajmili stan do planine.
2 sestosjeda kao nasa i gomilu drugih, naravno to je sve imalo garaze i cuvalo se
parking je odlicno uradjen, u blizini na placanje malo dalje (100m) od staza onaj besplatni.
ratraci nisu stajali upaljeni nego peglali kad god su imali mogucnosti

trebam li dodati da je sve u vlasnistvu privatnika i da su vecniom akcionari oni koji na toj planini imaju interese, vlasnici restorana i hotela i sl..

strumf

ova tema je superiska, Marija BB nisi u pravu.
nije fer da bez ikakvog upozorenja blokiraju skipas.
danas sam gledao na kasi u poljicama pise da ce karta biti izuzeta a ne blokirana?
sta znaci izuzeta ? vezano za skipas?

crni guja

Quote from: MarijaBB on 22 January, 2012, 17:16:21
Quote from: crni guja on 22 January, 2012, 16:59:19
Quote from: MarijaBB on 22 January, 2012, 10:18:24
Quote from: crni guja on 21 January, 2012, 21:39:39
Stvar je u sledecem,
prilikom kupovine karte niko od zaposlenih u OC koji su zaduzeni za prodaju karata nije vas upoznao sa pravilima koristenja sezonske karte a sto su bili duzni po zakonu.
Sta Perica znas sta je zloupotreba karte?  :)

Ti znas ta je po zakonu sta nije........

Druze, imas nesto sto se zove obligacija, i ugovor, i nastajanje ugovorne obaveze kupovinom robe ili usluge.
Ti kao kupac si duzan da poznajes svoja prava i obaveze, a ako si dao novac i uzeo racun za pass, po obligacijama to znaci da si sklopio ugovor. A to sto si ti neinformisan, nije do njih.

Ako si mucko, mucko si.

Nisi bas ovo najbolje sklopio, lijepo si u pocetku krenuo.
Ugovor je izraz obostranih volja, obije strane treba da su saglasn.
puf:)
ZOO je malo slozeni zakon, jer se ovo moze tretirati i kao Prevara po Krivicnom zakonu RS.

:o :o :o :o :o ole

Ovde je preksaj u pitanju, nije tu krivicni zakon nadlezan. Mada to nije ni bitno. Kazna je definisana, oduzmi ski pas, a moglo ti ga je zbog zloupotrebe oduzeti deseti dan skijanja, pa bi kazna bila jos veca. Koliko si skijao skijao, kupi neki drugi i sledece godine pametnije se ponasaj.

Ali realno, mi bi da nam neko sazvace hranu a da je mi pogutamo. To nam je kao naciji karakteristika. Da su nam rekli evo vam skijajte bez pasova, potpuno slobodan vertikalni transport, mi bi pitali sto ne griju sjedista, kad su vec predvidjena da se griju........
Jednostavno, procitaj "Jazavac pred sudom" i budi realan.....


Zasto oni prije 16 h napustaju prodajna mjesta pa ne mogu da vratim beskontaktnu karticu, je interesantnija tema.
Oni nama onemogucavaju da iskoristimo nesto na sta u se obavezali samom prodajom sa kaucijom. E to se niko u OC ne pita, i ne svrbi ih guzica zbog tog.


Ti ocigledno studiras pravo, oko ovog ssam se rasiptao na palama kod jednog advokata i on mi je ovo rekao.

regge

crni guja

Tek su danas stavili tablu kod sestosjeda o pravilima ponasanja na stazi.
jeli to danas pocela sezona, pa zar ne vidite da oni sve retroaktivno rade.
Tako ce staviti i uputstvo o kartama negjde oko 1.aprila  ::)
Samo nas zaje......u

Samo se potvrdjuje opravdanost ove teme ideea:(

crni guja

Svrha ankete je da ce neko reci, ma jbg sam pao sam se ubio.
A neko ce da se bori.
Izbor je vas  box box box

mijat


crni guja


crni guja

Da nije tuzno bilo bi smijesno.

Ⱨᕕ尺ɨ丂۝₦(° ͜ʖ ͡°)


crni guja

Nasilje STOP.


A propusi direktora su sto ne vidi sta mu se desava u OC-u, a cesto i okrene glavu da ne vidi.