• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Blokirani Ski pas

Started by crni guja, 21 January, 2012, 18:19:40

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Hoæemo li dozvoliti da nas gaze papci ?

Hoæemo, i treba nas gaziti
1 (4.8%)
Mogu ali samo malo
0 (0%)
Samo mimo mene
0 (0%)
Nikad u ¾ivotu
20 (95.2%)

Total Members Voted: 21

Ⱨᕕ尺ɨ丂۝₦(° ͜ʖ ͡°)

Quote from: vip-jahorina on 23 January, 2012, 17:56:55
da se meni neka treba prislepa od pozadi, ja bi zamolio da ipak prodje ispred mene  cr:)

(:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:  :bravo::( :bravo::( :bravo::(

skiDeki

Quote from: vip-jahorina on 23 January, 2012, 17:56:55
da se meni neka treba prislepa od pozadi, ja bi zamolio da ipak prodje ispred mene  cr:)
Ja bi je jos malo POGUR'O ludzatobom:((
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

vranex

ahahaha poslacu ti tarzu.. ako nista ima dugu kosu, samo je skup brate mili ..  (:smijeh:

4you


sina

skupite se i blokirajte sestosjed..

HeAd

mozda je ovaj prosao, a tebi uzese psa  :o
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

skiDeki

...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

crni guja

Najnovije vijestim ne provjereno !
Danas dato 100 KM nekom liku iz t
ehnicke sluzbe i odblokiran ski pass, na zensko ime (jos ne znamo o kome se radi)
znaci da se moze  ole

crni guja

 :Pi ovaj pas se slikao za ski PAS

strumf


vranex

ja pasa i cuda :D

crni daj boze da je tako, pa da rijesimo ovo i idemo mirno na skijanje :D

javi mi u pp ili ovdje na forum ako imas kakvih update-a molim te

uff sto padaaaaaa!

mbat


vranex

oznake treba postovati i kaznjavati ko ide van staze na rizicnim mjestima. tu se u vecini evropskih drzava ulazi i u krivicni zakon ali  cisto sumnjam da ce skupstina rep. srpske odlucivati o tome u skorije vrijeme, tako da jedini koji moze sankcionisati ostaje OC. ovo ja pretpostavljam sto se tice RS, ako ko zna vise neka demantuje.

ko prouzrokuje lavinu dovodi u opasnost sebe a posebno druge i izlaze momke iz GSS mukama i velikom riziku ukoliko isti moraju intervenisati. imam jedno negativno iskustvo po tom pitanju pa znam dobro sta se desava u tom slucaju  :-[

mislim da u tu svrhu treba naznaciti dijelove staze podlozne lavini i obavjestiti korisnike. odrediti kazne, naravno sa upozorenjem i nekom vrstom zutog kartona, inace se rizikuje da se kazne i neupuceni koji jednostavno ne znaju kuda smiju a kuda ne smiju ici

takodje, buduci da je na bordu upravo jedna od najljepsih stvari upravo cjelac a ujedno se rasterecuju staze, a buduci da su na Jahorini vecina off staza bezopasne, bilo bi dobro istaci listu onih zona koje su opasne, a posebnu najavu i oglasivanje raditi u onim danima u kojima je rizik od lavine povecan, kao sto se svugdje u svijetu i radi. naravno i miniranje potencijalno opasnih zona je jedna od duznosti svakog ski centra u cilju zastite radnika i skijasa/bordera.

vip-jahorina

U principu, treba se kloniti one strmine na vrhu Prace, tu je prije par godina poginuo jedan Rus ili Estonac, te naravno gornjeg djela spust staze ukljucujici S krivinu, gdje je prije 2 godien poginula jedna djevojka.
Po mom iskustvu, koje naravno nije zvanicno, ostale staze ili padine su manje vise sigurni. Ja bi samo zaobisao objekte JNA 5 na Jahorini, ali ispod nje su odlice off piste koje se uglavnom i koriste.

vranex