• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini 2012 - 2.dio

Started by vip-jahorina, 09 January, 2012, 11:42:10

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

3d

Juce skijanje odlièno. Magla na vrhu samo upotpunjuje dozivljaj. Sestosjed Ogorjelica nesto zeza. Praèa  :bravo::( :bravo::( :bravo::(
s:nij) s:nij) s:nij)

brera

Nije valjda, da mu istièe garancija?? ??? ???

svesifre

Te korpe su predviðene za gara¾iranje, pa sada nakon noæni minusi ostavljaju trag na njima. Sanacija 1 milion. Èista siæa.  :bravo::(

brera


vip-jahorina

U principu je direktor OC-a Korman napravio par katastrofalnih gresaka. Iako sam ga ja kao i mnogi drugi koji poznaju planinu savjetovali kako je moguce rjesiti neke probleme, ocigledno je imao ili neke svoje interese ili je totalni nepoznavalac Jahorine kad je ovakve stvari radio. Toliko novaca je tadasnja vlada stavila Jahorini na raspolaganje, moderni 6sjedi, topovi, ali dodjose umjesto doppelmayera neki talijani u nekom nama svima cudnom paketu . 6sjedi nisu losi, ali imam osjecaj da im je kroz ovaj nemar skracen rok trajanja za dobrih par godina. Ko skija po svijetu, zna da je Austrijanac austrijanac, i doppelmayer to sto jest, a talijani su tamo gdje jesu.

Svi mi se tu i tamo jos provozamo na nasim dvosjedima koji izgradjeni pocetkom 80tih, napravio ih je Energoinvest uz podrsku POME. I dan danas rade, doduse preslo ih je vrijeme ali su stabilni i maju djelove. Nesto ne vjerujem da ce 6sjedi imati toliki vijek, a pri tome mislim da ce se tesko opet izdvojiti toliki novac za neke nove Xsjede.

Mi smo ovdje na forumu imali kvalitetnih ideja, neke su i preuzete, ali veliki dio je slabajzerski odbacen. Recimo rjesenje prelomnice na Ogorijelici 2 je uradjeno identicno kao sto smo predlagali, a i ostali djelovi su tako odradjeni.
Kad sam rekao Kormanu: odradi ili kratke liftove po Jahorini jer stvarno nisu skupa investicija, ili 6sjed sa medjustanicama ali prvo daj nam topove i jezero. Korman je uvijek nasao neki izgovor koji nije nikad nikave logike ima, osim ocigledno samo njemu i nekim ljudima oko njega. Danas imamo moderne 6sjede koji se kvare jer na nisu predvidjene bez garaza, a bez njih je planina razdvojena (mozda su u dealu sa taxistima  (:smijeh: ) imamo topove koji nisu u stanju, ne cijelu stazu da pokriju nego niti dio staze mogu pokriti, osim par metara oko samog topa, koji su postavljeni na pogresnim mjestima gdje jednostavno ne mogu raditi. Samo totalni nepoznavaoci Jahorine su mogli staviti topove na poznatim vjetrometinama gdje skoro uvijek puse. Tako kad prsce top ispred rasjkih vrata, pada na cestu isod podvoznjaka, po novom hotelu Lavini ali samo ne po stazi. I takvih ima sigurno desetak. Samo niti Koroman niti neki od njegovih prijatelja nisu vidjeli (a vjerovatno niti znali) do prije par godina da "neka Jahorina" kao ski centar postoji. Mene je kao klinca na tim mjestima vjetar bacao po par metara, pa sam neke stvari kao klinac naucio.

Napraviti 6sjed na Poljicama i Ogorijelici bez garaze, a "satro" osnjeziti pracu je pokusavanje ukrstavanja jabuke i kruske koja se da samo kao rakija mjesati, ali nije ni tada bog zna kakva! Naravno i takve stvari se moraju znati, znamo mi koji ispecemo rakiju. Napraviti famu oko jezera koje se u principu moglo smjestit bilo gdje gdje ima prirodnih izvora vode, koje i evo u trecoj kalendarskoj godini ne fercera, mozemo reci raducka: jednu noc rade topovi, a onda se puni dva dana, mada su i mene kao tele ubjedjivali da je drugacije.
Poljica koja su ubjedljivo najposjecenio dio Jahorine - to se vidi jasno na kamerama, su izostavljene iz plana topova. Po meni cista destrukcija SKi centra Jahorina!!!

U svakom normalnom centru bi rukovodstvo dalo ostavku, ali ovi su se docepali pocijia, scepali ih i drzi jebm ti, ne daj ih!

vip-jahorina


loop

allways stand sideways!

borisBP


HeAd

Nek se usvoji moja ideja dvosjed poljice nek se skrati do pola i milina kad je ruzno vrijeme i vjetar fino se moze skijati pola poljica, a i to bi bilo idealno za pocetnike jer je to jedini blazi dio planine.... :bravo::( volim sto sam pametan  :bravo::(
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

srdjanbu

Nasa posla, vazda pogresno i kontra od onoga sto te savetuju!!

vip-jahorina

Quote from: HeAd on 10 January, 2012, 09:25:40
Nek se usvoji moja ideja dvosjed poljice nek se skrati do pola i milina kad je ruzno vrijeme i vjetar fino se moze skijati pola poljica, a i to bi bilo idealno za pocetnike jer je to jedini blazi dio planine.... :bravo::( volim sto sam pametan  :bravo::(

Koliko nudis ? Nije nista djaba!   (:smijeh:  (:smijeh: ovdje moras i za dobronamjerne savjete nesto platit  >:(

HeAd

╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

vip-jahorina

Salu na stranu, ta ideja nije ni malo losa, ali je problem sto nema tu nikakve zarade, mislim provizije. Tesko da ce o tome razmilsiti bilo ko  >:(
"Jeftinije" je neki tender baciti, mozda ga par puta ponoviti dok se ne nadje "odgovarajuca ponuda", potrositi koji milion ...

kron1010


brera