• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini 2011 - 7.dio

Started by vip-jahorina, 07 March, 2011, 20:41:11

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.



vip-jahorina

i u mene se zaletila neka zenska dvadesetih godina, rasirenih skija tj. nogu, vec pocela da vrsiti, a ja ko zadnji levat se izmaknem  austin:(

salu na stranu, ima kamikaza na stazama, ali bar ono sto sam ja primjetio nisu svjesne kamikaze nego neke uhvati brzina uz gubitak kontrole se dolazi do opasnih situacija.
onih ludjaka ili nema ili veoma malo. tako da neke restrikcije po stazama nisu moguce.
ima par stvari na koje se mora paziti prilikom skijanja, a mislim da bi to trebao u posebnom blogu objaviti. samo ukratko:
onaj koji sjece stazu, mora da pazi sta dolazi odozgo. onaj koji skija jednom stranom mora da pazi kad promjeni stranu i obavezno prije toga baci pogled ka gore, jer mozda isto tako neko skija svojom stranom  anan

ukoliko ima neki prijedlog, otvarajte temu i ja cu progurati interesantne zakljucke nadleznim.

Bojan NS


Bojan NS

Quote from: MarijaBB on 18 March, 2011, 10:30:15
Mene je na stazi pokupio instruktor skijanja. Tvrdi slucajno. I izvinuo se, pomogao mi da ustanem. Tad smo se upoznali, i skontali da zivimo u istom gradu. Jeste da mi je pomjerio koljeno, ali prosla je povreda. Mada se ja trudim da mu svaki put kad se vidimo to nabijem na nos  devil:(. Eto kako se radjaju neka prijateljstva.
Sad cu ga ucjeniti da mi djecu nauci skijati, jednom nekad, za nula maraka  hug:(, pa ce drugi put paziti kud skija. Dobra kazna a? (:smijeh:

Da nije iz Banja Luke? I ja sam imao slièan sluèaj



Radiohead

Ratraci na stazi???? 3:(
ideea:(
Jel to sredjuju staze za vikend


skiDeki

Slazem se sa Vipom i Mijatom, nisam video da ljudi koji voze brzo, a uz to i dobro naprave neki sudar ili slicno, ali sam vidjao pocetnike koji jure i izgube kontrolu i onda dum.....

Takodje i deca cesto naprave glupost, sto sam cesto video, stanu  u kraj staze da odmore i onda odjednom se ukluce na stazu ne gledajuci iza sebe i tako cesto izazovu sudaranje...(meni su tako nekoliko puta izleteli, na srecu nisam nikog pokupio, ali te sto odmaraju pored staze zaobilazim u sirokom luku)

...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

MarijaBB

Da se ne lazemo, ima i dobrih skijasa koje povuku dobre staze i malo ljudi na stazi, sto je bio primjer prije 15ak dana, i onda se zalete i na prelomnicama ne gledaju pa pokupe sve one koji stoje ispod istih. I naravno djece koja se izivljavaju jer osjete malo adrenalina. Hocete sliku dvije biserke koje su se sudarile na sred stazi :). Nisu staze na Jahorini toliko teske i brze, ako naucite kontrolisati skije. Ali one grupne casove skijanja, treba zabraniti. Takvi na stazama su prave ubice. Ne moze jedan instruktor voditi racuna o njih 20. Cim se jednom otmu skije, ode mast-u-propast :),i na kraju krajeva osile se i misle da su naucili skijati i prave probleme po stazi. Ko zna skijati, zna se zaustaviti kad vidi da je situacija kriticna.

Oduzimati ski pasove, a pri tome ne legitimisati kod kupovanja istih je tehnicki nemoguce, jer kako da vi znate ko je taj ko krsi pravila...

brera

Quote from: MarijaBB on 18 March, 2011, 16:06:29
Da se ne lazemo, ima i dobrih skijasa koje povuku dobre staze i malo ljudi na stazi, sto je bio primjer prije 15ak dana, i onda se zalete i na prelomnicama ne gledaju pa pokupe sve one koji stoje ispod istih. I naravno djece koja se izivljavaju jer osjete malo adrenalina. Hocete sliku dvije biserke koje su se sudarile na sred stazi :). Nisu staze na Jahorini toliko teske i brze, ako naucite kontrolisati skije. Ali one grupne casove skijanja, treba zabraniti. Takvi na stazama su prave ubice. Ne moze jedan instruktor voditi racuna o njih 20. Cim se jednom otmu skije, ode mast-u-propast :),i na kraju krajeva osile se i misle da su naucili skijati i prave probleme po stazi. Ko zna skijati, zna se zaustaviti kad vidi da je situacija kriticna.

Oduzimati ski pasove, a pri tome ne legitimisati kod kupovanja istih je tehnicki nemoguce, jer kako da vi znate ko je taj ko krsi pravila...
©ta ima da se stoji izpod prijelomnice ili izle¾ava u snijegu bez veze? I to usrijed staze? >:( >:( Ako nisi pao.  3:( 3:( 3:(

otrov

vec je kraj sezone pa svak laprda o svemu pa evo i ja da izdvojim dvi stvari
sta ima da se sankaju djeca na dnu Zelje? crna staza i brzina i onda pri dnu kad treba da dodjes do lifta kao da skijas po djecijem polju. Vrlo opasno! Napraviti stazu za sankanje jer i ta djeca treba da uzivaju u zimskim carolijama:P, ali definitivno ih ukloniti sa dna Zelje dok neko glavu nije izgubio . Takodje motorne sanke kao sto ih spomenu Sanja. Napraviti im stazu kuda mogu da voze i da je se drze kao pioniri (da sa nje ne skrenu) inace opasna kazna da im se lupi.
Vip moze tema za prijedloge za sve zive fazone? Vjerujem da zajedno mozemo imati jedan mnogo veci virtualni poslovni svedski sto sa koromanom i moguce unaprijediti nesto. Niko nema monopol nad dobrim idejama zar ne ?
share it with friend or two

vip-jahorina

kao sto rekoh, kome oduzimati ski pas? nema od toga nista. Ima kultura skijanja kao i kultura ponasanja. Ali postoje i pravila, bez obzira na kulturu.

Quote from: otrov on 18 March, 2011, 18:00:57
sta ima da se sankaju djeca na dnu Zelje? crna staza i brzina i onda pri dnu kad treba da dodjes do lifta kao da skijas po djecijem polju. Vrlo opasno! Napraviti stazu za sankanje jer i ta djeca treba da uzivaju u zimskim carolijama:P, ali definitivno ih ukloniti sa dna Zelje dok neko glavu nije izgubio.
stvarno se slazem sa tim, a imam i sam taj problem (pored njih sjeku neki odozgor zelju na skijama, tu i tamo se neko zaleti sa sankama), ali ni sam ne znam kako tu zabraniti djeci da se sankaju, kad ih neodgovorni roditelji tu pustaju? treba staviti natpis da ce roditeljima oduzeti radno mjesto ukoliko im djeca se tu budu sankala  austin:(

Quote from: otrov on 18 March, 2011, 18:00:57
Takodje motorne sanke kao sto ih spomenu Sanja. Napraviti im stazu kuda mogu da voze i da je se drze kao pioniri (da sa nje ne skrenu) inace opasna kazna da im se lupi.

uhm, teska tema, dosta smo pisali o tome. mislim da se u odnosu na proslih par godina poboljsala situacija, ali nije iskorijenila pojava sanki na stazama.

Quote from: otrov on 18 March, 2011, 18:00:57
Vip moze tema za prijedloge za sve zive fazone? Vjerujem da zajedno mozemo imati jedan mnogo veci virtualni poslovni svedski sto sa koromanom i moguce unaprijediti nesto. Niko nema monopol nad dobrim idejama zar ne ?

Bujrum ti, samo otvaraj i zalijepit cemo je za vrh. Svedski stol sa Kormanom? Ko placa racun?

vip-jahorina

Quote from: mijat on 18 March, 2011, 15:33:08
ne stavljam se ni na jednu stranu jer mislim da su u pitanju pojedinaèni sluèajevi (na mallorcu je naleteo slovenac  (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: a na minjonèe  ideea:( ne mogu da se setim  ;D)

za sudar po nacionalanoj osnovi slijedi kazna: cijele godine se vadi kamenje sa staza, djabaka   (:smijeh: