• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini 2011 - 4.dio

Started by vip-jahorina, 23 January, 2011, 13:18:39

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

vip-jahorina

pojasnjenje za kamenje:
kad sam spominjao kamenje momcima iz tehnicke sluzbe, dobio sam jednostavno objasnjenje. Ne bi bas htio ulaziti u dubinu teze:
ratraci raskopaju zemlju kad je malo snijega kao sta ga je bilo u zadnjih par sedmica, a mora se izaci na teren. Svi prave pritisak da se bar koja staza osposobi. Gorska sluzba je isla stazom uklanjala kamenje, ali je za to potrebna malo veca akcija.
Eh sad na pitanje rukovodecim kadrovima zasto se ne prave akcije ciscenja ljeti sam dobio slike na uvid gdje se vidi raskopana staza (Praca) jer je vlasnih zemlje po kojima ide staza (Sumarstvo - Srp. Sume) jednostavno po stazi izvlacio balvane i sa teskom masinerijom stazu raskopao. Te slike kako jedna ili druga firma kopa sa dozvolom opstine Pale tek tako sebi neki kanal....

Na pitanje mozda bi ipak trebalo se kamenje cistiti sam dobio odgovor da stoji na raspolaganje nekih 1,2 miliona KM za planiranje i uredjenje staza, ali tek kad se zemljiste i cijela Jahorina izuzme iz opstina.

Jedino rjesenje, naravno uz topove je rjesavanje vlasnickih odnosa na Jahorini.

vip-jahorina

Quote from: DarkoN on 23 January, 2011, 23:09:23
hare mislim da bi to ipak bila baba s mudima  (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:

ma ljudi treba uzivati u ovome koliko se moze. kao sto dale rece na pojedinim dijelovima nije dovoljno ni 8 m snijega. kakvo je skijanje ako ne zaradis bar jednu parnicu.  (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:

Ja imam skije iz 95 ili 96 i imam mozda 2-3 parnice na skijama. Ko ne vjeruje vidjet ce kad dodje. Mozda neke navedem na odgovor  ideea:(

Ⱨᕕ尺ɨ丂۝₦(° ͜ʖ ͡°)

hoces ih prodat.. bar su dobro ocuvane  ludzatobom:((  (:smijeh: (:smijeh: ima da budu glavna atrakcija za vrijeme party-a (tj. OPIJANJA)

dale

I jos mi nesto nije jasno:5 SEZONA VOZIM ISTE SKIJE(bile polovne kad sam ih uzeo),SVIH PET SAMO NA JAHORINI
OD 15-20 DANA U SEZONI I ONE I DALJE MOGU DA SE VOZE DOBRO I NISTA IM NE FALI??????????????????????????????
PA GDE SAM JA TO ONDA SKIJAO?????

HeAd

╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

Ⱨᕕ尺ɨ丂۝₦(° ͜ʖ ͡°)


otrov

sutra ce biti odlican dan za skijanje .. nazalost kamenja bas zna iznervirat, jer ne mozes bas da se opustis dok skijas .. bilo bi dobro kad bi nesto moglo da se uradi
ps ti zuti znakovi su znakovi zabrane .. ispod na praznom prostoru je inace slika tog sto je zabranjeno ( sankanje, spust ) mislim da je znak za zabranu prelaska na stazu iza znaka
share it with friend or two

dale

IMA I TOGA,DODUSE.........,HEAD-e!

HeAd

ma s topovima se sve rijesi...kad se utaba 30-40 centi podloga nema teorije da se moze poderati i doci do kamena...
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

drm


vip-jahorina


Ⱨᕕ尺ɨ丂۝₦(° ͜ʖ ͡°)


otrov

 (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:
zabrana prelaska u provaliju kakvo ukrstanje (nisu znali nacrtati provaliju na tom djelu ispod gdje se opisuje zabrana)  (:smijeh:
share it with friend or two

sesoni


drm