• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini 2011 - 2.dio

Started by vip-jahorina, 20 December, 2010, 00:02:02

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

zadarica

a sta je s topovima? zasto ne rade?
mi planiramo ici sljedeci tjedan, pa me zanima sto mogu ocekivati (naravno, sto se tice snjega, ovo ostalo znam :-))...

HeAd

╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

vip-jahorina

Suska se svasta, u svakom slucaju tek ujutro cemo znati sta je i kako.


vip-jahorina

 :P
Nije nego samo nebi htio da vam laznu nadu dajem, jer absolutno niko jos ne zna dali ce sutra nesto raditi. moja slobidna procjena je prije da nece nego da hoce.

Procedura ide ovako: gss izlazi ujutro rano na teren i pregleda kakvo je stanje. Javlja svoju procjenu u OC koji onda po preporuci iz gss-a odlucuje da zice idu u pogon ili ne.
U toku danasnjeg dana su vrseni odredjeni napori da se snijeg namakne na neke djelove. Koliko se uspjelo nisam saznao. Danas je baby lift radio i to zahvaljujuci Granzovu koji je Kamci predlozio da se snijeg sa parkiralista zguli i nabaci na stazu baby lifta u cemu se i uspjelo.

vip-jahorina

Jos da dodam, da imam informaciju koja ce sad unijeti malo zbrke, ali izvor je htio da ostane anoniman, da postoji mogucnost da nesto sutra proradi. Ali napominjem, to je spekulacija i bolje da je ne uzimamo u razmatranje. Sutra cemo znati malo vise.

skiDeki

Suska se suska....

svanulo je jutro, bas me interesuje sta ce se isuskati ;D

Mogu samo pohvaliti GSS, koji,cinimi se, ulaze max napore da se obezbedi skijanje!
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

BOJAN-BG

Quote from: vip-jahorina on 29 December, 2010, 00:00:31
:P
Nije nego samo nebi htio da vam laznu nadu dajem, jer absolutno niko jos ne zna dali ce sutra nesto raditi. moja slobidna procjena je prije da nece nego da hoce.

Procedura ide ovako: gss izlazi ujutro rano na teren i pregleda kakvo je stanje. Javlja svoju procjenu u OC koji onda po preporuci iz gss-a odlucuje da zice idu u pogon ili ne.
U toku danasnjeg dana su vrseni odredjeni napori da se snijeg namakne na neke djelove. Koliko se uspjelo nisam saznao. Danas je baby lift radio i to zahvaljujuci Granzovu koji je Kamci predlozio da se snijeg sa parkiralista zguli i nabaci na stazu baby lifta u cemu se i uspjelo.

kakvi su organizatori ovi iz O.C. cekaju savet nekog sta treba da urade,pa valjda znaju sta im treba raditi i navlaciti sa svakog coska sneg na stazu

vip-jahorina

Za sada nista ne radi, kao sto sam i predpostavio. Ali:
navodno su organizovani kamioni da dovlace snijeg na Poljica. I postoji mogucnost da se lift Poljica danas pusti u pogon. Ja na web kameri 3 jos nisam nikakve kamione primjetio, ali informacija je stara tek 5 minuta.
Dalje, na olimpik su poslali masine da se eventualno donji dio staze proba uraditi. Prije dva dana nije bilo sanse. Sad je vjetar navukao snijeg sa vrha i postoji dobra sansa da se Olimpik do pola staze pusti u pogon.


DarkoN

jos jedan predivan dan i jos jedan dan bez skijanja. stvarno tuzno.  :'( :'( :'(
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

ledeni

ljudi nesekirajte se nista snijeg dolazi od nove godine!!! bit ce ga... javljaju snjezni alarmi!!!!
samo gasssss

alenzd

Nadajmo se da je tako jer prognoze dulje od tri dana nisu pouzdane.
Da ne idu djeca sa nama ne bi bilo problema, ovako je dan predug ne bude li skijanja.

MarijaBB

Bacite oko na prognozu za ponedeljak :)

vip-jahorina

za pola sata pustaju stazu Poljica!!!!!!
Cijena 50% jeftinija. Navodno su navukli snijeg. Nije extra qvalitet staze, ali se moze skijati

Olimpk upravo rade, sutra ce biti i olimpik pusten, bar donji dio staze.

Hvala drustvu iz GSS-a i OC-a na pravovremenoj inoformaciji i trudu ....

Peglas

Quote from: vip-jahorina on 29 December, 2010, 10:20:42
za pola sata pustaju stazu Poljica!!!!!!
Cijena 50% jeftinija. Navodno su navukli snijeg. Nije extra qvalitet staze, ali se moze skijati

Olimpk upravo rade, sutra ce biti i olimpik pusten, bar donji dio staze.

Hvala drustvu iz GSS-a i OC-a na pravovremenoj inoformaciji i trudu ....
Ovo je za pohvalu, da bar ljudi koji su gore mogu kako tako skijati  :bravo::(
Quote from: MarijaBB on 29 December, 2010, 10:18:53
Bacite oko na prognozu za ponedeljak :)
Po svim najavama snijeg oko 4. januara, samo pitanje koliko æe ga pasti  ;)
...a deka, bio je koristan ko i naoèale èovjeku sa jednim uhom...