• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini 2011 - 2.dio

Started by vip-jahorina, 20 December, 2010, 00:02:02

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Nerve

Haj, kolika je Jahorina planina...

DarkoN

Quote from: vranex on 22 December, 2010, 20:40:33
Ciao svima!
Vec duze vrijeme pratim Vas forum i sajt i moram da pohvalim VIP Jahorinu za ozbiljnost i predanost kojom vodi ovaj sajt!
Takodje i Vas forumase, mnogo sam od vas naucio i nadam se da cu imati priliku koga i upoznati tokom sezone!
Vozim bord vec dugo i na planinu idem zato da bih taj bord vozio, sve ostalo moze a i ne mora, ali ocekujem da kada platim kartu ne trebam da razmisljam ni o cemu drugom..
Bio sam prije 3 godine na Jahorini ali ono sto sam vidi je bila cista katastrofa.. strasni redovi, piste neodrzane, osoblje koje, i pored nenormalne guzve, ne tjera ljude da sjedaju po dvoje u dvosjed nego sami, u bojazni, valjda, da ne popricaju malo usput, cica koji prodaje boce pive i sl. pored zicare ( a gdje te boce poslije zavrse), nenormalno nekulturni idioti koji svoju djecu uce da budu isti arogantni i nesretni retardi..itd..
Poslije duze vremena odlucio sam se ove godine vratiti u Bosnu iz EU na neodredjeno vrijeme..Prva stvar sto sam uradio je sezonski za nasu planinu u nadi da cu sto prije moci malo prosetati bord i vidjeti da utrvrdim koj istari "trick" i naucim sta novo. To sam uradio prvenstveno na osnovu onog procitanog na ovom forumu, tj kada sam vidi da je ipak  velika vecina normalnih ljudi koji se zele zabaviti i zivjeti duh planine i zezanja
Slijedi dosta razocarenja, neka nerjesiva (jugo , kishurina ) a i neka nepojmljiva (sjede topovi i prica se o nekim radovima usred decembra a temperatura takva da se mogla napraviti podloga za cijelu sezonu samo za par dana), ali isto tako i nada u bolju buducnost jer stvarno imamo i ljude zaljubljene u tu planinu i kapacitete da je vode kako treba.

Ukratko.. jedva cekam da napada bar pola metra powdera pa da na sva cimanja i razmisljanja zaboravim, stegnem vezove i vidim sta to toliko hvalite na ovoj planini!!

prvo da ti zazelim dobrodoslicu na forum. vidim da si upoznat sa stanjem kakvo je bilo na jahorini nekad. ove sezone ces moci da vidis neke pozitivne stvari koje su se promijenile na jahorini u odnosu na prije, ali i one negativen koje su ostale i ne mjenjaju se. da pvu planinu vode ljudi koji je vole i kojima je stalo do misljenja svakog pojedinca koji skija,umjesto onih koji su tu dosli politickom linijom, jahorina bi do sada sijala u puno vecem sjaju od ovoga sad. sto se tice forumasa moci ces da upoznas vecinu i vidjeces da se ovde skuplja puno pozitivnih ljudi,koji istinski volje skijanje i jahorinu. 
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

HeAd

nema sta cekaj da padne snijeg...sesterosjedi su tu...nema vise guzve...uzivaj...i naravno povezi se s nekim s foruma da imas s kim rakiju popiti odmah sve bude ljepse  anan
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

Ⱨᕕ尺ɨ丂۝₦(° ͜ʖ ͡°)


raca

Quote from: harison on 23 December, 2010, 00:35:08
sla¾em se 80% sa tobom ali ovih 20% je jedna taèka koju si propustio  :P one ljude sto prodaju pivo a najbolje rakiju ne treba nikad skloniti oni nas guraju kad je najte¾e hehhe pustis koju rakiju niz grlo i sve ti poslije ravno do mora ili imalo ili nemalo snijega...ili puse ili ne puse vjetar...il se vidi il ne vidi od magle, ma apsolutno ti sve jedno...

Ma ti ljudi su totalno ok, hvalim ih na svakom koraku, dobrodusni, prijatni i neka zarade neku kintu... a smece je za kantu, i nije odgovoran onaj ko prodaje pica i cokoloadice vec oni koji ih konzumiraju.

Jednom mi se desilo da sam htio da kupim neku cokoladu i guaranu (mislim da je bila Ogorelica) i posto sam tog dana tek dosao, nisam imao nista manje od novcanice 50 eura, a zedan i fali mi secera samo tako... i lik koji prodaje mi govori da nema sitno da mi vrati, i ja onako ok, vracam mu to sto sam uzeo, kad on ma nosi plati kad negdje usitnis. Ja onako malo zatecen, u sali hvala na povjerenju, lik ko iz topa, ma necu propasti a neces se ni ti obogatiti... Naravno, posle sam mu platio i zahvalio se.
Za razliku od drugih turistickih centara, gdje je refleks da te nekako zavrnu, e to je malo redje na Jahorni jer ipak obicni ljudi imaju domacinski odnos i stvarno vecina ljudi je ok.
Ko rano rani stazu netaknutu grabi.

lega

Quote from: harison on 23 December, 2010, 00:35:08
one ljude sto prodaju pivo a najbolje rakiju ne treba nikad skloniti oni nas guraju kad je najte¾e hehhe pustis koju rakiju niz grlo i sve ti poslije ravno do mora ili imalo ili nemalo snijega...ili puse ili ne puse vjetar...il se vidi il ne vidi od magle, ma apsolutno ti sve jedno...
Koliko mi se cini zabranjeno je voziti se(skijati/bordati) pod uticajem alkohola, tako da mi nije jasno kako je onda dozvoljena prodaja alkohola pored polaznih stanica.

BOJAN-BG

Quote from: lega on 23 December, 2010, 07:43:48
Quote from: harison on 23 December, 2010, 00:35:08
one ljude sto prodaju pivo a najbolje rakiju ne treba nikad skloniti oni nas guraju kad je najte¾e hehhe pustis koju rakiju niz grlo i sve ti poslije ravno do mora ili imalo ili nemalo snijega...ili puse ili ne puse vjetar...il se vidi il ne vidi od magle, ma apsolutno ti sve jedno...
Koliko mi se cini zabranjeno je voziti se(skijati/bordati) pod uticajem alkohola, tako da mi nije jasno kako je onda dozvoljena prodaja alkohola pored polaznih stanica.

ovo je balkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaan  (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:

brera


vranex

E hvala vam svima na dobrodoslici.. ima da bude dobre zezancije, samo da napada..
A za Harisona.. super druze.. dolazice mi i neki jarani iz Italje, prave tamo snow parkove u 16, placeni su za to od strane ovih konzorcijuma sto drze te resorte ,  pa cemo neku kombinaciju vec i gore da napravimo, koji kicker, box, sta vec.. snimace neke filmove i sl..
A kad ovi iz OC vide da se raja pali i zari nece moci jos dugo odugovlaciti sa izgradnjom parka.. pa to dovlaci raju a ne stvara guzvu.. dovoljno jedan onaj mali rucni ski lift staviti i eto ti profita na malom prostoru i sa jaaaako niskim ulaganjem.
A ovi vikendasi sto idu popit vino kuvano imaju i spektakl vratolomija da gledaju.. kud ces bolje ?

A to sto se kozorcija tice,  to je ustvari pravo rjesenje za upravljanje planinom, skupe se svi ekonomski faktori koji imaju veze sa planinom, hoteli, renteri, restorani i svi slicni, onima kojima je u stvari pravo i stalo da sve fercera kako treba, naprave ad i pichi..

Nego.. koja prognoza je po vama najbolja.. ko se pokazao najtacniji do sada?

zburkos

Zadnjih pet godina mogu da kazem sto se tice prognoze da mart nikad nije iznevjerio, uvjek ima snjega imalo raje milina za skijanje..........:-)

Big_DANE

Quote from: zburkos on 23 December, 2010, 11:28:00
Zadnjih pet godina mogu da kazem sto se tice prognoze da mart nikad nije iznevjerio, uvjek ima snjega imalo raje milina za skijanje..........:-)

NIKAD NECES OMANUTI AKO ODES U DRUGOJ POLOVINI FEBRUARA I POCETKOM MARTA! :)))))

Nerve

Ma bice snijega, ljudi. Ne sekirajte se. Jahorina nijedne godine nije podbacila, ono pravo.
Bili je malo losijih sezona, al vozilo se svake.
    ole

Koja je razlika izmedju optimiste i pesimiste?

Pesimista kaze: "E, gore nije moglo", a optimista: "Moglo je, moglo je."
Haj, kolika je Jahorina planina...


Peglas

...a deka, bio je koristan ko i naoèale èovjeku sa jednim uhom...

looka