• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

primjedbe OC-Jahorini

Started by vip-jahorina, 26 January, 2009, 22:37:54

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

HeAd

zato kad naucis skijati na jahorini skijas svuda u svjetu kao metak (:smijeh:
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

MarijaBB

Da, gore ko nauci skijati on skija svugdje.

Nigdje nisam vidjela veci broj staza na kojima se moras odgurivati jer su uzbrdo ili su ravne.

vip-jahorina

Quote from: head on 24 February, 2009, 17:16:01
zato kad naucis skijati na jahorini skijas svuda u svjetu kao metak (:smijeh:
head ima stvano smisla za salu  :bravo::( :bravo::(

u onaj prvi veliki komentar se ne zelim mjesati, ali ovo sa odgurivanjem ??????
stvarno ne znam o cemu pricas i gdje si se morala odgurivati. jedini dio na jahorini, ponavljam JEDINI gdje moras malo bre voziti da se ne bi odgurivala je onaj srednji dio poljica. naravno da postoje 2 alternativne staze: srednje tezina i tamno crvena staza, skoro crna.

vezano za kopaonik: to ne mozes usporedjivati. oni imaju bolju organizacije, ali staze su za pocetnike - vjerum mi, mene su bolile ruke danima od skijanaj poslie kopaonika, a na jahorini uvijek i iskljucivo noge i .....
a o kakvim cijena pricas? gdje si vidjela da neko od nas preporucuje "ono dole"? i kuhano vino kosta 6KM a ne 15. bice da te je neko zavalio dobro.
za tvoju informaciju, na kopu to isto vino kosta 300 dn sto je oko 9 km, kafa od 4-6 km itd.....

zburkos

Vipe i ti ga malo pretjera, 300dinara nije 9km nego oko sedam ... Vino na Kopaoniku kosta od 100-400 dinara, da damo tacne informacije. Cinjenica je da Jahorina ima mnogo bolje i strmije staze od Kopa, ali ja stvarno ne znam gdje si se ti odgurivo rukama i to je malo pretjerano sa tvoje strane, a sa druge strane je i cinjenica da su na Kopu mnogo bolje uredjene staze nego na Jahorini.
Takodje prije vise od sedam godina i na Kopu je bilo rasulo kao na Jahorini, ali su dosli pravi ljudi i ta planina se totalno izmjenila. Ja samo mogu da se nadam i volio bih kad bi konacnoi doslo do bolje organizacije i da na celu OC-a budu ljudi kojima je stvarno stalo do Jahorine.

vip-jahorina

ma naisma pretjerao, prosao sam prilicno staza, doduse snijeg je padao, ali su staze bile u ocajnom stanju.
ravnice su na gotovo svim prilaznim stazama ka centru. jedine bolje staze su bile, ne sjecam se imena ali tamo prema pancicevom vrhu, omorici ili vec cemu, ali su uske bile, totalno neuredjene. kao sto rekoh, strasna organizacija skijalista, ali to je to. za jednog pravog skijasa je to nedovoljno.

cijenu su takve kako sam im naveo, a bio sam tamo prije desetak dana. bez imalo pretjerivanja.
i ti si rekao za vino 100-400, ja sam ga 300 platio - u tom momentu je 1€=88-89 din bio, znaci oko 7 KM

MarijaBB

Ljudi, nemojte se svadjati. Godinama idem i na Kopaonik i bila sam na Jahorini.
Te dve planine su toliko razlicite pa ih i valja uporedjivati.
Da su nas okrali na poljicama za vino, jesu, to priznajem, ali nikad vise. Da su staze na Kopu blaze jesu ali su i sredjenije.

Da je para kao sto nije, skijalo bi se cijele zime pa ko da je bitno jel Kop ili Jahorina. Ali na jahorini one sedeznice udaraju po nogama, pa kose. Imam sliku modrica ako ste voljni da ih vidite :)

HeAd

╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

MarijaBB

Cuj necu da ih nabrajam!
Pa koji klinac onda i ovaj forum, nego da kazes sve sto mislis i pomognes drugim skijasima i posjetiocima planine.

  3:(

HeAd

rekao sam ti gdje je najpovoljnije i idi tamo i ne sviraj devil:(
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

vip-jahorina

Quote from: MarijaBB on 26 February, 2009, 13:24:01
Cuj necu da ih nabrajam!
Pa koji klinac onda i ovaj forum, nego da kazes sve sto mislis i pomognes drugim skijasima i posjetiocima planine.

3:(


NARAVNO !!!!
zbog toga i postojimo da svi znaju sta je gdje dobor, gdje je lose i naravno zbog cega je lose.
mislim da sam broj nasih posijetitelja (par stotina hiljada mjesecno) govori da informacije iz foruma su zlatna vrijedne.
naravno bez reklama, nego samo ocjene gostiju, posijetilaca ....

samo naprijed.

otrov

od mene sta sam pozitivno vidio na jahorini .. smjestaj MPM apartmani ( sa stilom cisto i perverzno) .. picerija ETNO (odlicna hrana)  ... Rajska vrata  (cijene sitnica, super hrana i pozicija)... toliko od mene .. nema puno, ali sta ces unistila banda :)
share it with friend or two

otrov

posto je ovo ipak tema za primjedbe
uprava napolje uprava napolje :)
share it with friend or two